Perly, jak je neznáte, jsou trendem číslo jedna

Perly právě zažívají svou módní renesanci.

Minulý rok byly hitem šperky z mušliček, zářivým nástupcem tohoto léta jsou právě perly. Pokud je ale, stejně jako já, máte spojené s formálním stylem, babičkami a zkrátka konzervativnějším zevnějškem, nechejte předsudky stranou. Ano, ty klasické jsou spojovány s tradičním lady stylem bohatých paniček nebo dam jako Audrey Hepburn, Grace Kelly, Jackie Kennedy či Lady Di. Nové pojetí těchto šperků se ale nese v rozvolněnějším a kreativnějším duchu.

Už nejde pouze o náhrdelník výběrových luxusních perel, ale trendy jsou právě i dostupnější nepravidelné tvary perel barokních. Designéři a šperkaři k nim přistupují inovativně s větší svobodou a na trhu najdete překrásné kombinace, případně i dostupnější bižuterii nebo doplňky inspirované tímto přírodním skvostem.

Nosí se chokery, hravé kombinace s dalšími materiály, anklety, perlové šňůry na brýle, náušnice… a v neposlední řadě nutno dodat, že tahle klasika je nejvíc trendy, když ji nosíte s uvolněným streetwearem, bez nadsázky i s tepláky, sportovními šortkami atd. Aktuálně perly nechybí v řadě kolekcí významných značek jako je Chanel, Gucci, Miu Miu, Prada nebo Simone Rocha.

Nakonec je to nejspíš opět ta trendy ozvěna osvědčené klasiky, návrat časem prověřených stylových pilířů šatníku. V případě perel jde o snadnou eleganci, a zároveň myšlenku či pojetí, kdy drahé šperky a luxus neberete tak vážně, ale zábavněji a přístupněji. 

Čtěte dál