Perfektní nehty od A do Z

Jaké trendy v úpravě nehtů zavládnou v roce 2021? A co všechno budete pro dokonalý vzhled manikúry potřebovat?

Foto: Shutterstock

Pečující minimum

Nosíte delší špičaté nehty nebo spíše krátké a zaoblené? Ani v případě, že své nehtíky kvůli ne zcela ideálnímu tvaru schováváte pod umělé náhražky, nebudou bez práce. S tím se smiřte. Samotný nehet je totiž věc jedna, ale kůžičky okolo a celkový vzhled rukou věc druhá. A tu můžete příznivě ovlivnit.

1/ Začněte tím, že odstraníte zbytky starého laku. A to tak, že ke každému nehtu přiložíte na pár vteřin tampon napuštěný bezacetonovým odlakovačem a poté ještě každé lůžko dočistíte vatovou tyčinkou.

2/ V další fázi rukám dopřejte peeling. To aby se zbavily všech suchých a zdrsnělých míst, ale také odumřelých šupinek, kvůli kterým by hřbety mohly působit starším a ne dost hebkým dojmem.

3/ Pár minut pak nechte ruce odpočívat v hrubší vrstvě hydratačního krému nebo masky. Zabalíte-li je přitom do mikrotenových sáčků a ručníků, péči tím ještě zintenzivníte. Krátký relax završte vmasírováním přípravku do kůže a přejděte dále.

4/ Upravte tvar nehtů, a to buď kleštičkami - pro případ radikálnějšího krácení - anebo papírovým pilníkem s hrubší strukturou, který se hodí pro mírnější zásahy. Nerovnosti začistěte jemnějším pilníkem a povrch nehtů vyhlaďte leštičkou.

5/ Následně se zaměřte na nehtové kůžičky, které by mohly celou manikúru zbytečně hyzdit. V tomto bodě postupujte zvlášť opatrně, protože jakmile nehtové lůžko nešetrným zásahem porušíte, může vám pak růst zdeformovaný nehet. Kůžičky tedy ošetřete speciálním olejíčkem, který je vyživí a změkčí, opatrně je zatlačte pomerančovým dřívkem a co bude přebývat, odstřihněte speciálními „štipkami“.

Nehtová show

Než se sezóna přehoupne do jara, můžete si naplno užít temné odstíny laků na nehty - od vínových, přes švestkové a tmavě šedé až po sytě černé. Ne že by trendy diktát nedovoloval nosit během zimy i nude barvy nebo červenou klasiku, ale tmavší tóny mají zkrátka o něco více navrch.

Luxusní vzhled je podmínkou, takže pokud jste spíše minimalistka, nepřidávejte ozdoby, ale například jen matný „nadlak“. Jestli vás naopak lépe vystihují hravé detaily, nebojte se nehty vystínovat od nejsvětlejšího k nejtmavšímu a na jeden nebo dva u každé ruky přidat ještě další efekt (ozdobný detail, třpytivý povrch, ap.).

Jakmile se pak přihlásí o slovo sezóna jaro-léto 2021, můžete se (ale nemusíte, protože např. na přehlídce Mark Fast se objevila černá manikúra) přeorientovat na zářivější růžové či pastelové tóny anebo neutrální tělové. Vkusné zdobení každopádně bude přetrvávat.

Dokonalý prstoklad

Aby vám barva na nehtech co nejdéle vydržela bez oprýskání, nemusíte hned sahat po gelovém či striplacu, ale stačí si dát záležet na aplikaci všech obvyklých vrstev.

° Na čisté a odmaštěné nehtíky nejprve naneste transparentní podklad, který nejenom brání případnému žloutnutí, ale hlavně vytvoří hladký základ pro nanesení barvy. Pokud zvolíte „base coat” s přidanými složkami, postaráte se tím zároveň o zpevnění.

° Ve stejném pořadí, jako jste nanášela podlak, postupujte i s aplikací zvolené barvy laku. A to ve dvou vrstvách, přičemž první může být tenčí, ale druhá už musí být dokonalá, natřená se vší pečlivostí po celé ploše nehtu a ideálně i po jeho hraně.

° Pokud se vám náhodou podaří někde přetáhnout na kůži, použijte korektor anebo namočte špejli s vatičkou do odlakovače a nedostatky vyretušujte.

° K tomu, aby vydržela barevná vrstva co nejdéle neporušená, je třeba ji nakonec ještě pokrýt svrchním lakem. Bude barvu chránit, dodá jí lesk a v ideálním případě i celkově urychlí schnutí.

Čtěte dál