Perfektní den Carolyn Murphy

Dokonalý víkend modelky Carolyn Murphy se neobejde bez vychlazeného piva a společenských her.

Foto: Getty Images

9:30

Ke štěstí potřebuju svoji rodinu, dobré jídlo a pláž. To jsou pro mě nezbytné součásti dokonalého dne. Nejlépe mi je v Big Sur, v místě, kde hory těsně sousedí s moře. A další věcí, kterou si užívám, když mám volno, je spánek. Tak ráda si ráno přispím, do kolika to jen jde!

10:00

Můj den začíná kávou, vajíčky, ovocem a marmeládou od místních farmářů. Také je pro mě důležité odpočinout si od všech možných aplikací, mobilu i počítače. Čím méně rušivých faktorů nás obklopuje, tím víc si můžeme užít přítomný okamžik. Ke snídani vždycky pustím nějakou poklidnou hudbu jako je Crosby, Stills & Nash, Ray LaMontagne, Neil Young nebo Leon Bridges.

11:00

Dopoledne jdu na kratší, tak hodinovou túru, abych se rozhýbala. Big Sur je nádherný kraj. Když se procházím, těší mě jen tak pozorovat stromy, jejich majestátní krásu. Pak si ještě zasurfuju. Je to má vášeň už od mládí. Musím říct, že jsem zatím měla neskutečné štěstí a nikdy jsem nenarazila na žraloka. Když jsem žila na Kostarice, místní mi přezdívali vědma. Jednou se mi totiž stala zvláštní věc – surfovala jsem a najednou, zdánlivě bezdůvodně, jsem začala mít zvláštní pocit a raději vylezla z moře ven. O pět minut později jsem viděla, jak všichni vybíhají z vody na pláž. K pobřeží se blížil žralok.

13:00

K obědu si dáme rybí tacos a vychlazené pivo. Pak si s rodinou zahrajeme nějakou společenskou hru, třeba Scrabble nebo karty.

15:00

Mám rozečtenou knížku Tiny Beautiful Things od Cheryl Strayed, chvíli si budu číst, pak si zdřímnu, nejraději v houpací síti.

17:00

Jdeme na pláž a tam zůstaneme až do západu slunce. Tenhle rituál dodržujeme, ať jsme kdekoliv – v Big Sur, na Kostarice nebo v Hamptons. Mé plážové outfity se skládají z trička od Isabel Marant, džínových kraťasů Re/Done, sandálů K. Jacques nebo šatů Dôen a mé velké kabely Shinola Lois. Se značkou Shinola spolupracuji už pět let a tote taška Lois, kterou jsem pro ni navrhla, je inspirovaná mojí babičku a také je po ní pojmenovaná. Je to velmi prostorná taška, kterou můžete nosit celý den ve městě, pak do ní přihodíte pár dalších nezbytností a jste připravená vyrazit na víkend na venkov. Přesně takový je můj newyorský životný styl a stejně žila i moje babička v D.C. Přišel víkend, naházela vše do své velké kabelky, vždycky tam přihodila i lahev vodky a odjela na naši rodinnou farmu mimo město.

20:00

Všichni se sejdeme v kuchyni a začneme připravovat večeři, nejčastěji rybu a spoustu zeleniny. Jíme lokální a sezónní potraviny ne proto, že je to trendy, ale proto, že jsme tak byli vychovaní. Moje babička měla obrovskou zahradu a myslím, že právě proto je pro mě tak důležité jíst kvalitní potraviny z místních farem. Také moc ráda vařím, opravdu si to užívám. Po večeři si povídáme a pak si znovu zahrajeme společenskou hru.

21:30

Miluju koupele, je to ten nejlepší relax. Do vody hodím několik kuliček z mořských řas, moc nevoní, tedy spíše dost smrdí, ale úžasně hydratují.

22:00

Ještě půl hodiny si v posteli čtu, pak zhasnu světlo a jdu spát.

Čtěte dál