Pavla Vrbová: Otázkou vnitřní spokojenosti je přijmutí sebe sama

Projekt Anti-aging se nám pomalu chýlí ke konci, ale my pro vás stále máme pár beauty zpovědí známých žen. Jak o sebe pečuje, co vidí, když se podívá do zrcadla a jak přistupuje ke stárnutí Pavla Vrbová?

Foto: archiv Instagramu @pavla_vrbova

Co vidíte, když se na sebe díváte do zrcadla?

Když se dívám do zrcadla? Chtělo by se mi říct, že vidím stále tu stejnou dívku, která si začala uvědomovat sebe sama. Není tomu ale tak. Stejně jako moje mysl, i moje tělo se od té doby změnilo. Nejsou to jen dvě těhotenství, spousta probdělých nocí, stres a strach, který patří k životu dospělých. Mám ale tohle svoje tělo raději než dřív. Možná jsem slevila, možná se soustředím na něco jiného, možná jsem potřebovala dozrát a v mé fyzické schránce se mi promítá ta niterní.

Jaký je váš přístup ke stárnutí? Jak jste reagovala na první vrásku nebo první šedý vlas?

Se stárnutím problém nemám, myslím si, že by mi starší ženy daly za pravdu, že tohle období je v životě ženy nejhezčí. Známky stárnutí jsou zatím v zanedbatelné míře, možná se dá říct, že dodají šmrnc, a ještě jsem ani nedošla do fáze, kdy bych se musela kvůli šedivým vlasům barvit.

Jak byste si přála vypadat za deset let?

Za deset let bych si především přála, aby se stárnutí neprojevovalo na mém zdraví a pokud nebudu spokojená se svým vzhledem, určitě si ráda nechám v rozumné míře pomoci.

Jaký je podle vás nejlepší způsob, jak vrásky a věk přijmout?

Přijmout sebe sama v čase, to je otázkou vnitřní spokojenosti a jsem přesvědčená o tom, že kopíruje vnitřní rozpoložení každé ženy. Myslím si, že ženy, které postupně plní zažitý společenský harmonogram stárnou přirozeněji a bez většího uvědomování si pomyslných milníků v podobě prvních šedin, vrásek a podobně.

Jaký je nejlepší způsob, jak věk zamaskovat nebo ideálně vůbec neřešit?

Ideální způsob, jak věk zamaskovat, nebo ho neřešit? Čím víc ho budeme maskovat, tím horší bude výsledek. Někdy tyhle případy vídáme kolem sebe. Je to ale přesně ta otázka vnitřní spokojenosti, respektive nespokojenosti.

Jak se vrásek zbavit či je redukovat? Co vám nejlépe funguje?

Vrásky a já? Tady je určitě důležitá dlouhodobá péče. Vždy jsem používala kvalitní kosmetiku - nějakou dobu Colbert MD, dbám na čištění pleti a hydrataci se s věkem nutím hlídat čím dál víc. Začala jsem používat koktejl aminokyselin, které podporují tvorbu vlastního kolagenu Jalupro a používám galvanický peeler Reclar. Nebudu ale zastírat, že už nějakou dobu mi v boji s mimickými vráskami velice lehce pomáhá i MUDr. Lucie Kalinová.

V jakých situacích si připadáte znovu jako náctiletá, nebo kdy máte pocit, že na věku vůbec nezáleží?

Na věku opravdu nezáleží, pokud se člověk těší dobrému zdraví a hovoříme o mé věkové kategorii. Za třicet let věřím tomu, že odpovím jinak.

Máte oblíbené líčení nebo třeba outfit, který zaručeně omlazuje?

Vzhledem k tomu, že jsem v líčení velice konzervativní, vidím omlazující efekt v dokonalém stínování kontur. Co se outfitu týká, jsou to jednoznačně dokonale padnoucí džíny a bílé tričko.

Foto: archiv Instagramu @pavla_vrbova

Chodíte na kosmetiku? Máte nějaké oblíbené ošetření a místo, na které nedáte dopustit?

Na kosmetiku jsem začala chodit pravidelně až nyní. Chodím na anti-aging ošetření Triade Facial, který se u nás dělá pouze na Be Elite Clinic. Je to takové speciální kosmetické ošetření pro obnovu pleti využívající patentovanou technologii doktora Colberta.

Jaký je váš názor na estetické invazivní zákroky?

Co se invazivních estetických ošetření týká, jsem zastáncem střídmosti, ale souhlasím s názorem, že je třeba začít včas.

Jak probíhá váš domácí pečující rituál? 

Domácí péče o pleť je stále stejná: dokonale odlíčit, perfektně hydratovat, vyživit sérem. V posledních letech moc ráda používám masky pro domácí použití a revolucí v domácí péči je dle mého názoru galvanický peeler Reclar s pozlaceným hrotem, který pleť vyčistí, vyhlazuje vrásky, pomáhá hojit akné a zapracuje kosmetiku hluboko do pleti.

Vaše nejoblíbenější anti-aging produkty:

Sérum – Colbert MD Stimulate The Serum

Denní a noční krém – Retensify Firming Cream

Maska – Illumino Face Mask

Vlasová péče – Rahua

Přípravek na tělo – Kneipp měsíčkové máslo

Doplněk stravy – Jalupro

Ošetření a kůra – Triade Facial Colbert MD

Čtěte dál