Pasta Oner otevřel svou doposud největší výstavu

Bratislava nikdy nebyla lákavější

Foto: archiv Pasta Oner

Umělec Pasta Oner, který oslavil minulý rok 40. narozeniny, pochází z Trenčína. Je tedy více než logické, že svou tvorbu směřuje ke svým kořenům a otevřel na Slovensku jeho doposud největší výstavu. Je založena na souhře starého umění a dnešní spotřební společnosti, což vystihuje i její název The Brotherhood of Eternal Love („bratrství věčné lásky“).

Pasta Oner, vlastním jménem Zdeněk Řanda, patří k nejvýraznějším moderním umělcům na české scéně. Má za sebou již nespočet spoluprací například s Nadací Terezy Maxové tem či módní značkou Louis Vuitton. Rozhodně to nebyla jeho jediná dobročinná činnost. Také spolupracuje s Centrem Paraple, Kontem Bariéry, Be Charity nebo Nadací VIA. Představil již nespočet projektů a díky své úspěšnosti a vlivu se objevil i na titulních stranách českých lifestylových magazínů. V loňském roce byla jedním z největších úspěchů dražba jeho obrazu v renomovanéaukční síni Sotheby’s v Londýně. Dílo se vydražilo za 18 000 liber.

Foto: archiv Pasta Oner

Pasta se výhradně soustředí na olejové či akrylové malby a poté na vytváření závěsných obrazů, prostorových objektů, plastik a instalací. Jeho tvorba byla doposud součástí kolem padesáti výstav. Mimo nich také v uplynulých letech uspořádal osm sólových projektů. Svá díla a českou uměleckou scénu reprezentuje také v zahraničí. Například v Šanghaji, kde v roce 2010 realizoval svou intervenci Candy Shop na místním EXPU. Dalšími destinacemi bylytaké Londýn, Brazílie, Magnitogorsk nebo také Lima.

stava The Brotherhood of Eternal Love se nachází ve slovenském Meulensteen Art Museu v Danubianě a skládá se z 50-ti děl. Největší zastoupení zde mají slavné velkoformátové obrazy, také zde najdete plastiky „renesančního“ Davida s americkým donutem. Vernisáž se již konala 24.1. 2020, výstava však potrvá až do 29.3. 2020. Neváhejte tedy a vyražte na výlet do Bratislavy, kde vás čeká tento ojedinělý kulturní zážitek.

Máme pro vás malou ochutnávku.

 

Čtěte dál