Ozvěny filmových Varů

Na jaké festivalové bijáky zajít do kina?

Pokud nejezdíte do Karlových Varů, nemusí to nutně znamenat, že vám utečou zajímavé filmy. Již po dvanácté začínají festivalové ozvěny Šary Vary, díky kterým si budete moci užít výběr festivalových filmů v Praze, Brně i Plzni. 

Parazit, foto: archiv KVIFF

Celkem se v termínu od 8. do 14. července představí 25 filmů z festivalového programu na plátnech pražských kin Aero, Světozor a brněnského Univerzitního kina Scala. Ozvěny se letos poprvé objeví i v Plzni, a to v areálu Plzeňského Prazdroje, kde bude uvedeno pět titulů včetně filmu Parazit, který získal hlavní cenu na festivalu v Cannes a je označován za jeden z nejvydařenějších filmů letošního roku. 

Devadesátky, foto: archiv KVIFF

Během ozvěn se diváci mohou těšit také na snímky Diego Maradona, Bílý bílý den a Devadesátky, které 8. července zároveň vstupují do kin po celé České republice v rámci přehlídky Vary ve vašem kině.

Tiché doteky, foto: archiv KVIFF

Nebudou chybět ani české počiny jako například debut režiséra Michala Hogenauera Tiché doteky s herečkou Eliškou Křenkovou v hlavní roli nebo netypickou road movie Ondřeje Provazníka a Martina Duška Staříci. Ten je příběhem putování dvojice starších bývalých politických vězňů, které ztvárnili Jiří Schmitzer a Ladislav Mrkvička. Chybět nebude ani dokument Olgy Sommerové o Jiřím Suchém s názvem Jiří Suchý: Lehce s životem se prát, jenž na festivalu ve Varech získal cenu diváků.

Staříci, foto: archiv KVIFF

Více info najdete na www.ozvenyvaru.cz.

Čtěte dál