Otevřete si v našem adventním kalendáři políčko 4. 12. 2021

Zasoutěžte si o balíček pečující o vaše oči z internetového obchodu Alensa.

Foto: archiv značky

Nadělte si pod stromeček svobodu s kontaktními čočkami Acuvue® Oasys 1-Day with HydraLuxe™

Věděli jste, že až 80 % všech informací vnímáme zrakem? A přitom 60 % populace trpí nějakou oční vadou. Brýle však mohou být v některých situacích omezující a určité vjemy vám neumožní vnímat naplno. Přesto ještě řada lidí nevyzkoušela možnost kontaktních čoček. S kontaktními čočkami se můžete rozloučit se zamlženými brýlemi, se sklouzáváním brýlí při balení dárků, ale také si můžete naplno užívat všech sportovních aktivit. S jednodenními kontaktními čočkami Acuvue® Oasys 1-Day with HydraLuxe™ hravě zvládnete celý vánoční shon. O kontaktních čočkách však stále panují zbytečné mýty a obavy.

Které jsou ty nejčastější? A jak je to ve skutečnosti?

1. Kontaktní čočky jsou nepohodlné a nemohu je nosit pořád

Na rozdíl od některých z prvních modelů kontaktních čoček jsou moderní kontaktní čočky tenké, měkké a nosí se velmi pohodlně. Většinou jsou vyrobeny z velmi smáčivých a prodyšných materiálů, které umožňují snadný průchod kyslíku, a neměl by tak být problém je nosit každý den. 

2. Péče o kontaktní čočky je složitá

Vedle měsíčních čoček si můžete pořídit i jednorázové kontaktní čočky pro denní nošení. Takové čočky ráno nasadíte, večer jednoduše vyhodíte a další den si vezmete nový pár. Mezi nejpopulárnější jednodenní kontaktní čočky patří Acuvue® Oasys 1-Day with HydraLuxe™.

3. Kontaktní čočky mohou z oka vypadnout

Správně vybrané a nasazené kontaktní čočky by měly zůstat na místě. Ve vzácných případech, kdy se čočka pohne z místa, by několik zamrkání mělo čočku vrátit do správné polohy. 

4. Kontaktní čočky nejsou dobré pro oči

Pokud dodržujete plán výměny a čočky takzvaně nepřenášíte, řídíte se vždy doporučením očního specialisty, neměl by nastat žádný problém. Pokud si chcete život s čočkami co nejvíce usnadnit, sáhněte pak po těch jednodenních, které jsou velmi vhodné i při práci na počítači nebo při cestování, protože s sebou nepotřebujete vozit žádné roztoky.

5. Mám astigmatismus nebo presbyopii, takže nemůžu kontaktní čočky nosit

S novými technologiemi mohou nosit čočky téměř všichni. Dnes už existují čočky navržené pro astigmatismus i pro presbyopii neboli vetchozrakost, jak ji někteří odborníci označují. Pokud nosíte brýle na čtení novin, knih nebo jídelního lístku, ale zároveň potřebujete plynule zaostřit na střední vzdálenost nebo do dálky, mohou pro vás být kontaktní čočky snadnější a méně namáhavou volbou, protože si vystačíte s jedněmi čočkami po celý den.

Přesvědčivé, že? Tak neváhejte a udělejte si radost v podobě svobody.

Upozornění pro nositele: Kontaktní čočky Acuvue® jsou zdravotnický prostředek určený ke korekci zraku. Vždy si pečlivě přečtěte návod k použití.

SOUTĚŽ: Vyhrajte jeden ze tří balíčků péče o oči obsahující 2x jednodenní kontaktní čočky Acuvue® Oasys 1-Day, 1x sluneční brýle Crullé a 1x oční kapky Blink intensive v hodnotě 2 526 Kč. Odměníme ty nejzajímavější odpovědi na soutěžní otázku. Soutěž o tento balíček trvá do půlnoci 10. 12. 2021, ale každý den až do Štědrého večera odkrýváme nový dárek! 

Balíčky pečící o oči obsahující 2x jednodenní kontaktní čočky Acuvue® Oasys 1-Day, 1x sluneční brýle Crullé a 1x oční kapky Blink intensive vyhrává: 

Kateřina Krutišová, Praha

Michaela Urbanová, Letovice

Eva Žižková, Nýrsko

Čtěte dál