Originální kousky do vaší šperkovnice

Šperků není nikdy dost, to všechny víme.

A pokud vás už nebaví klasika a rády byste svou sbírku rozšířily o nové kousky… Přinášíme jak lokální, tak zahraniční značky, ze kterých si určitě vyberete, a nikdo vaše šperky jen tak nepřehlédne.

Foto: Archiv 27Jewelry

27Jewelry

Pražská značka, za kterou stojí Lenka Kerlická, která se věnuje hlavně tvorbě na zakázku, výrobě snubních prstenů a malovýrobě svých kolekcí. Můžete si objednat šperk na míru dle svých představ a Lenka vám vymyslí design se zachováním elementů 27Jewelry. Šperky jsou samosebou ručně vyráběné, a tak je každý kousek nezaměnitelný originál. Můžete vybírat ze žlutého, bílého nebo růžového zlata a platiny. Na jejím e-shopu najdete už i předem zhotovené šperky.

Foto: Archiv Elišky Lhotské

Eliška Lhotská Jewellery

Eliška byla nominována do finále ceny Czech Grand Design 2019. Není divu, kreativní je až až, například několik z jejích šperků bylo inspirováno odlitkem z chleba. Koho by to napadlo? V jejích špercích se najde každý minimalista. Mimo jiné Eliška momentálně připravuje workshopy, kde budete mít možnost vyrobit si vlastní šperk! Kromě e-shopu se na šperky můžete podívat i fyzicky v showroomu Klimentská 3 v Praze.

Foto: Archiv Markéty Kratochvílové

Markéta Kratochvílová/BOLD STUDIO

Markéta procestovala svět, podílela se na projektu v Číně, kde měla možnost studovat tradiční čínské materiály, účastnila se stáží v New Yorku a také zastupovala Českou republiku v rámci prezentace International Fashion Showcase v Londýně. Je držitelkou několika prestižních cen za umění a vrátila se k nám do Česka, kde otevřela showroom. Věnuje se zde experimentálnímu designu. Pokud tedy hledáte něco neobvyklého, můžete si zakoupit její modernistické, ručně vyráběné šperky. 

Foto: Archiv Buddha to Buddha

Buddha to Buddha

Abychom nezůstávali jen u lokální produkce, naším posledním brandem je Buddha to Buddha – značka, která se specializuje jak na dámské, tak pánské šperky. Šperky jsou designované v Amsterdamu a většina pak ručně vyráběná na Bali. Pokud si tedy potrpíte spíše na masivnější doplňky, Buddha to Buddha bude to pravé. Pro výrobu je používáno výhradně sterlingové stříbro a jako novinku teď značka představila i kolekce s černým rhodiem a 18karátovým zlatem. Mimo to koupí vybraných produktů přispíváte na Červený kříž, tak neváhejte, obdarujte se a podpořte dobrou věc!

Čtěte dál