Opravdu šťastné a veselé

7 tipů na sexy filmy, které si nesmíte nechat ujít.

Původně jsme pro vás chtěli připravit seznam těch nejkrásnějších vánočních filmů, ale pak jsme řekli ne. Vánoce se dají přece strávit i mnohem zajímavěji. A tak jsme v redakci dali hlavy dohromady a vznikl z toho tento seznam filmů, u kterých vám bude skutečně horko.

Foto: archiv

Poslední tango v Paříži

Režisér Bernardo Bertolucci nedávno zemřel a kdybyste si od něj měli vybrat jen jeden film, pak by to měl být právě tento skvost s Marlonem Brandem v hlavní roli. Snímek z roku 1972 způsobil ve své době senzaci, někde ho zcenzurovali, na mnoha místech zakázali. Pod vší tou živočišností, které kraluje ikonická scéna s máslem, se ale skrývá přesmutný příběh o nekonečnosti lidské osamělosti.

Kráska dne

Catherine Deneuve se potácí v nenaplněném manželství. Coby spořádaná žena chce zahnat nudu a naplnit své představy tím, že se nechá zaměstnat v luxusním bordelu, kde však svůj počáteční ostych brzy překoná. Film z roku 1967 sice nenabízí žádné explicitní scény, ale režisér Louis Buñuel si hraje s erotickými představami velmi důkladně. Catherine Deneuve u toho navíc v kostýmech od Yves Saint Laurenta skvěle vypadá.

Korida lásky

Nikdo se neumí šťourat v perverzi tak důkladně jako japonští tvůrci. Snímek, jehož originální název zní Ai no korida či anglické verzi In the realm of senses, je postaven na skutečném příběhu pokojské, která se zamiluje do jednoho z hostů. Společně pak propadnou poněkud nebezpečným sexuálním hrátkám, přimotá se do toho žárlivost a celé to končí samozřejmě velmi tragicky. Všechno se natáčelo naostro, žádní dubléři.

Sekretářka

Kdo by někdy nechtěl dostat naplácáno? Tenhle film o velmi oddané sekretářce a lehce sadistickém advokátovi možná zní jako pěkná sporťárna, ale jedná se o mnohem romantičtější příběh. Na scénu, kdy se Maggie Gyllenhall odmítá hnout několik dní od svého stolu, dokud si pro ni nepřijde “ten pravý”, jen tak nezapomenete.

Milenec

Patnáctiletá dívka a o dvanáct let starší čínský milenec. Snad v žádném filmu nebylo přibližování se rukou na sedačce auta tak sexy. Filmová adaptace vychází z autobiografického románu Marguerite Durasové z roku 1984, který získal i prestižní Goncourtovu cenu.

Intimita

Schází se každou středu, ona a on, nic o sobě neví a nechtějí vědět, jen se oddávají sexu. Až jednou se on chce dozvědět o své milence víc a začne ji sledovat. Něžnější, ovšem neméně provokativní Variace na slavné Poslední tango v Paříži.

Extra tip: Belladonna of Sadness

Kanashimi no Belladonna, tak zní originální název animovaného filmu režiséra Eiichi Yamamota z roku 1973. Příběh se odehrává ve středověké Francii, kde jde mladá dívka Jeanne z rány do rány. Nejdříve ji znásilní přímo během její svatební noci, pak ji obviní z čarodějnictví, vlastní manžel se jí zřekne, a tak jí nezbývá než se upsat ďáblu. Obdařena magickými silami, se vrací do vesnice, kde pořádá bujaré večírky. Pokud máte jen trochu slabost pro animované filmy, pak se připravte na psychedelickou, skutečně originální a velmi sugestivní jízdu. Zapomenutý klenot japonské animace se nedávno objevil znovu na scéně v kvalitnější digitální podobě a stal se okamžitě ikonou žánru.

Čtěte dál