Omlazení vagíny

Zjistili jsme, proč tento zákrok podstupuje stále více žen a o co se přesně jedná.

Dámské genitálie se stejně jako celé naše tělo v průběhu života mění. Mnoho žen podstupuje proto tzv. omlazení vagíny, které se neprovádí pouze z estetického důvodu, ale pomáhá ženám k lepšímu sexuálnímu prožitku či mírní inkontinenci, která bývá ať už v důsledku porodů či věku častá.

Foto: Shutterstock

Řada žen trpí vlivem gravitace, porodu a menopauzy poklesem poševního svalstva i dělohy, snížením elasticity poševních tkání či narušením vzhledu genitálu.

Problémem bývá snížení kvality sexuálního života, psychická nespokojenost a případně i zdravotní potíže.

Mnoho žen především po porodu řeší „velikost“ své vagíny. Handicap cítí především v oblasti sexuálního  života, který není uspokojivý.  Jako prevence slouží pravidelné posilování svalů pánevního dna tzv. kegelovy cviky, které obnovují svaly v oblasti pochvy a vhodnou pomůckou jsou také například Venušiny kuličky. A nesmíme samozřejmě zapomenout také na orgasmus, který ženám skvěle posiluje vnitřní orgány.

Jak probíhá samotné omlazení?

Řešení již vzniklého dyskomfortu pak nabízí chirurgická úprava - vaginální rejuvenace. „Ta spočívá ve zúžení poševního vchodu a úpravě zevního genitálu. Díky tomu dojde ke zlepšení funkce i vzhledu genitálu. Při zákroku spolupracuje gynekolog a plastický chirurg, kteří provedou zúžení poševního vchodu, úpravu anatomických struktur i vzhledu genitálu,“ říká vedoucí lékař Perfect Clinic, Roman Kufa.

„Ženy, které tíží vlastní pocit nedokonalosti zevního genitálu, či nespokojnost s pohlavním životem, způsobená poklesem vzrušivosti, hodnotí výsledky jako nadmíru dobré. Spokojenost s anatomickým efektem operace udává více jak 85% žen, subjektivní zlepšení pak 75%.“, dodává doktor Štěpán Budka z téže kliniky.

Operace se provádí v celkové anestezii a zabere přibližně dvacet minut až hodinu, v závislosti na rozsahu konkrétního problému. Definitivní výsledek provedené vaginální rejuvenace lze hodnotit po třech měsících od zákroku a výsledky jsou obvykle trvalé.

Čtěte dál