Odvážný trend léta: zelená manikúra

Odstíny máty, pistácie, oliv či smaragdů mohou na nehtech působit na první pohled divoce, zároveň však nepostrádají šťavnatý podtext.

Zelená manikúra dokáže držet podobně slavnostní nádech jako tradiční červená, jen s tím rozdílem, že je o poznání svěžejší. V kombinaci s letním outfitem z bílého lnu, nebo k černým minišatům každopádně dodává perfektní, elektrizující tečku.

Odstínů zelené se nabízí nespočet, pokud však chcete udržet elegantní vyznění, držte se hlubších „lesních“ tónů. Usilujete-li o neformálnější či hravější vyznění, zaměřte se na světlejší paletu zelené. Může být pastelová a jemná stejně jako duhová či holografická.

Pro všechny, kdo mají ze zelené respekt, je bezpečnou variantou zvýraznění pouze jednoho nebo dvou prstů ruky. O úroveň výš už je nail art v podobě mramorování, experimentů s grafikou, květinových detailů či francouzské manikúry s tmavě zelenými špičkami. Vedoucí pozice se však nevzdává ani ombre, jež patří k nejtrendovějším designům.

Působivá je i kombinace dvou odstínů zelené, kdy se nejprve vytvoří světle zelený podklad a přes to se s pomocí tenkého štětečku vytvoří limetkově zelené linie.

Jakou délku a tvar nehtů zvolíte, je víceméně na vás. K zářivým barvám pouze zkuste napojit podobně jasné líčení očí anebo doprovod v podobě příbuzného odstínu doplňků.

Čtěte dál