Odvážná dovolená: Kde najít swingers hotely?

Dovolenou nemusíte vybírat jen podle velikosti pláže nebo památek v okolí. Kam vyrazit za úplně jiným, trochu odvážnějším zážitkem?

Foto: Spice Lifestyle Resort, Lanzarote

Jestli vám stačí místo, kde si budete moct nerušeně užívat (čehokoli), aniž by kolem křičely skupinky dětí s animátorem v čele, a aniž by vám výhledy na moře rušily barevné tobogany, hledejte hotely s označením “adults only”. Když se podíváte třeba na web cestovky Invia, nabízí tu přes 150 tisíc takových zájezdů.

Foto: Adults only Hotel R2, Fuerteventura

Můžete ale zajít ještě dál a pojmout svoji letní cestu třeba jako způsob, jak se seznámit nebo najít vztah - krátkodobý a s trochou štěstí možná i dlouhodobý. Existují totiž hotely s označením “swingers” nebo “gay friendly”.

Rájem swingers hotelů jsou Kanárské ostrovy a ve Španělsku obecně. Tak například Hotel Riu Palmeras v Maspalomas na Kanárech slibuje, že vyhoví i těm nejnáročnějším klientům. “Přestože zapadá do “swingers” kategorie, nepodceňuje ani ostatní služby. Nabízí bazény, vyhlášenou restauraci, dvě golfová hřiště i hřiště pro squash, minigolf či tenis. Kromě toho vás tento hotelový komplex překvapí svým megalomanským vzhledem,” představuje toto výjimečné místo tisková mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Foto: Interiér Spice Lifestyle Resortu, Lanzarote

Jestli chcete kromě swingers party strávit celou dovolenou kompletně bez oblečení, vydejte se do Spice Lifestyle Resort v Lanzarote. “Pro naturisty je ideální také hotel Veraplaya Club v Andalusii, leží totiž u vyhlášené nudistické pláže celých 9,5 kilometru dlouhé,” popisuje Řezníčková.

Foto: Swingers hotel Oz'inn ve Francii

Nejen ve Španělsku však najdete místa s extrémně uvolněnou atmosférou, kde je možné v podstatě cokoli. Vůbec prvním takovým hotelem byl Oz’inn ve Francii, kde se stále pořádají swingers party s výhledem - přímo na střešní terase.

Foto: The House Hotel Bosphorous v Istanbulu

Gay friendly hotely jsou dnes ještě rozšířenější, a tak zdaleka nemusíte zůstávat jen u těchto osvědčených destinací, jako jsou Kanáry nebo třeba Mykonos. Pokud chcete zůstat v Evropě, zkuste třeba krásný The House Hotel Bosphorous v Istanbulu, ve Stockholmu vás určitě nadchne opulentní Berns Hotel.

Foto: Berns Hotel ve Stockholmu

Čtěte dál