Objevte sílu aromatických olejů, které uklidní mysl a posílí duševní harmonii

Co dělat, když vás těžké časy přinutí doslova lapat po dechu? Řešením může být hluboký nádech a osvobozující výdech. Přidáte-li esenciální vonné oleje, začnou se dít zázraky. Slibujeme.

Foto: Shutterstock

Šťastnější a zdravější díky hlubokým nádechům? Zaručeně.

Aromatické oleje úzce spolupracují s hormony v našem těle. Při požití olejů v čichové oblasti, kde se nacházejí smyslové buňky čichu, se jejich účinek dostává na přímo do limbického systému, díky kterému náš organismus pozitivně reaguje na vonné látky. Jak jednoduché, že? Odhalte společně s námi tajemství duševní pohody a zdraví.

Pravidla aromaterapie

Účinná cesta, jak dostat esenciální oleje do oběžného systému, je inhalace. Aby byla aromaterapie úspěšná, doporučujeme dodržovat následující tipy. Do misky s horkou vodou aplikujte dvě či tři kapky oleje, hlavu si přikryjte ručníkem a inhalujte po dobu pěti minut. Oblíbenou variantou je i nanesení několik kapek vonného oleje na předem vybraný kus látky, který následně přiložíte k nosu a vdechujete. Osvědčeným tipem je i aroma lampa, která jako bonus provoní celou místnost.

Útěk od každodenního stresu a úzkostí

Že jste už vyzkoušeli jógu, pilates a hodiny meditace nejsou nic pro vás? Objevte čistou sílu přírody. Meduňka, heřmánek, neroli, růže ale i sladká vůně vanilky podpoří vaši duševní rovnováhu. Trpíte častými poruchami spánku? Pak oceníte blahodárné účinky levandule.

Přirozená obnova imunitního systému

Odpovědí je Ravensara aromatica, mýtus mezi esenciálními oleji původem z Madagaskaru dokáže mnohé. Zahání únavu, posiluje koncentraci a pomáhá i jako přírodní stimulant proti bolesti svalů. Odborná literatura uvádí, že éterický olej z listů stromů má silné antibakteriální a dezinfekční účinky, ničí choroboplodné zárodky, viry, a dokonce i plísně. Přidejte pár kapek do vaší koupele či aroma lampy a nechte se unést svěží citrusovou vůní.

Foto: Shutterstock

Účinný pomocník proti hladu

Vanilka. Čistě přírodní éterický olej původem z Mexika se získává z orchideje Vanilovníku. Zažeňte chuť a vykouzlete si příjemné chvíle pro uvolnění mysli za pomoci příjemně nasládlé vůně.

Při bolestech hlavy

I tentokrát se můžete spolehnout na léčivé účinky esenciálního oleje z Ravansery. Ne nadarmo je označován za „všelék“. Pokud hledáte i další varianty, vyzkoušejte účinky máty citronové či jedle bělokoré, využívané i jako účinná pomoc při dýchacích potížích a nachlazení. Za zmínku stojí i zázvor, který eliminuje pocit napětí.

Pro lepší start do nového dne

Rána dokážou být těžká, že? Pokud vám spojení „ranní ptáče dál doskáče“ nic neříká, nezoufejte, máme alternativu i pro vás. Spolehnout se můžete na svěží vůni citrusů nebo máty. Za zkoušku stojí i kombinace máty a rozmarýnu, jemného jasmínu nebo Ylang-Ylang.

Na dobrou noc  

Vsaďte na mocné trio! Aromatický olej z lístků růže, osvědčená přírodní síla levandule či vůně neroli - čerstvých květů hořkého pomerančovníku - se postarají o klidný spánek. Že by nový recept na elixír sladkých snů?

Přírodní síla esenciálních olejů

Je vědecky potvrzeno, že vonné esenciální oleje působí blahodárnými účinky na naše tělo a mysl. V poslední době se objevilo i mnoho teorií, které tvrdí, že metoda aromaterapie dokáže poodhalit náš skrytý talent a touhy, kdo ví. Že by důvod se při příštím nákupu nejnovějších beauty novinek zastavit i v sekci esenciálních olejů? 

Čtěte dál