Objevte sílu antistresových superpotravin

Stres se stal běžnou součástí našich všedních dnů, my vám ale v následujících krocích odhalíme moc superpotravin, které fungují jako přírodní stimulanty pro lepší náladu a psychickou kondici.

Foto: Shutterstock

Strava je odrazem naší vitality. Kvalita pokrmů, kterou volíme, má vliv i na naše emoční cítění a buďme k sobě upřímní, co se jídla týče, často sami sebe odbýváme pod nátlakem práce a jiných denních aktivit, že? Na začátek pro vás máme (skoro) jednoduchý úkol - vyzkoušejte si den bez cukru či kávy, výsledek se dostaví co nevidět a zaručeně vás překvapí. Bez těchto dvou „pomocníků“ totiž rychleji poznáte, jak vaše nálada v průběhu dne stoupá či naopak klesá.

Dopřejte vašemu tělu pevný základ a schopnost se bránit

Správná funkce žaludku je absolutní základ! Tajemství spočívá v probiotických bakteriích, které získáte například v jablečném octu, korejském pokrmu Kimchi (který musíme rozhodně doporučit), bílém jogurtu či sklenici teplé vody s citrónem, která mimo jiné nastartuje váš pracovní den. Oblíbený trik celebrit pro lepší start.

Pokud jde o podporu nervového systému, spolehnout se můžete na nenasycené mastné Omega 3 kyseliny, které dokáží divy! Omega-3 mastné kyseliny mají klíčový význam pro správnou činnost mozku, stejně jako pro správný růst a vývoj. Je dokázáno, že mohou snižovat i riziko kardiovaskulárních chorob. Naše tělo je samo vytvořit neumí, a tak se nabízí možnost je získat v podobě čerstvých potravin. Patříte mezi milovníky darů moře? Pak vsaďte na divokého lososa nebo pstruha.

Vaši imunitu je třeba si hýčkat…

Není velkým tajemstvím, že zinek a hořčík posilují naši přirozenou obranyschopnost, proto jsou pro náš každodenní jídelníček klíčové. Velké množství najdeme v avokádu, mořských plodech, černých fazolích nebo banánech, spojte je společně s rozinkami či oblíbenými chia semínky, jejich účinnost tak rázem mnohonásobně zvýšíte.

Vsaďte na 2v1 v podobě orientální kuchyně 

Indická kuchyně se rozhodně neobejde bez přísad jako kmín nebo kurkuma. Sice nepatří mezi naše oblíbené, ale můžeme potvrdit, že blahodárně působí na lidskou psychiku jako přírodní antidepresiva. Minimálně ušetříme za účet za psychologa a stojí za zkoušku, co myslíte?

Vzhůru lepším zítřkům

Každodenní stres bude asi navždy součástí našich životů, můžeme ale zvolit potraviny, které svým přírodním složením dokážou stresové situace částečně minimalizovat. Přesvědčit se musíte sami, my už jsme si náš list superpotravin upravili, teď je řada na vás…

Čtěte dál