Oáza plná šampaňského v centru Prahy. Mumm otevřel unikátní pop-up lounge

Milujete-li šampaňské, máme pro vás dobrou zprávu. Teď si ho můžete vychutnat jen pár kroků od Staroměstského orloje a třeba i se šavlí v ruce.

Malé náměstí s kašnou ze 16. století a okolními výstavními domy patří k nejkouzelnějším koutům Starého města pražského. Právě tady, na zahrádce restaurace U Prince, se otevřel Mumm Pop-up Lounge vyhrazený příznivcům této francouzské šampanerie, který nabízí celou škálu programů a setkání nejen s ambasadory značky.

Kromě toho si tu budete moci pod odborným dohledem vyzkoušet i umění sabráže, tedy otevírání lahve šampaňského speciální šavlí, jehož historie sahá až do období napolenských válek. 

Foto: archiv značky

Labyrint chutí

V rámci degustace Mumm ochutnáte celou řadu tohoto šampaňského. Nebude chybět "klasika" neboli Mumm Cordon Rouge, růžová varianta Mumm Brut Le Rosé, Mumm Demi-Sec, který skvěle doplňuje dezerty, a exkluzivní G.H. Mumm Réservée Blanc de Blancs. Šampaňské, které se vyrábí v limitovaném množství a je charakteristické svými láhvemi s úzkým hrdlem, v nichž víno zraje pomaleji, a také typickou etiketou s ohnutým růžkem. Tato drobnost je vzpomínkou na dávné časy, kdy bývalo ve zvyku obdarovávat přátele láhví, k níž byla přiložena vizitka se zahnutým růžkem jako důkaz toho, že láhev byla doručena osobně. V neposlední řadě můžete ochutnat i Mumm RSRV Cuvée 4.5, což je šampaňské, které je ztělesněním pěti historických vinic vinařství Maison G.H.MUMM.

Párovat šampaňské s jídlem lze na nespočet způsobů. Do tajů kombinace s jídlem v Mumm Pop-up Lounge proniknete v podobě doporučeného menu. Kapacita je čtyřicet míst, což zaručuje příjmenou atmosféru a individuální servis. Na všechny uvedené akce je nutné si rezervovat termín na adrese: rezervace@mumm.com.

Nejbližší termíny akcí:

  • 6. srpna – slepá degustace Mumm
  • 13. srpna – Mumm umění sabráže
  • 20. srpna – degustace Mumm
  • 27. sprna – Mumm umění sabráže
  • 3. září – Mumm food pairing

Foto: archiv značky

Čtěte dál