O změně práce přemýšlíme sedmnáctkrát do roka

Napadá vás často, že byste nejraději dala výpověď? Nejste v tom sama.

Foto: IMAXtree

Studie vedená organizací OnePoll dokázala, že většina žen přibližně 17krát do roka zatouží po změně pracovního místa. A nejen to! Chuť přejít do úplně jiného odvětví a od základů překopat kariéru je také běžnější, než by se dalo očekávat. Výzkumy vycházející z dat sesbíraných od 2 000 žen pracujících jak na plný, tak poloviční úvazek potvrdily, že pravidelně uvažovat o odchodu ze současné pracovní pozice je více než běžné.

Data mluví jasně: Žena v průměru až 17krát do roka přemýšlí o tom, že odejde ze svého pracovního místa. O kompletní změně kariéry a odvětví zatouží zhruba 10krát do roka. 34 % žen z výše uvedeného experimentu rovněž uvedlo, že zásadní krok ve své kariéře již udělalo, 22 % z nich o tom vážně uvažuje.

Foto: Shutterstock

Dalším faktem zjištěným z odpovědí je, že se každá žena za dobu trvání své aktivní pracovní dráhy setká zpravidla s 671 hádkami či konflikty na pracovišti. I to může být jedním z důvodů tak častých myšlenek na výpověď. Bylo také zjištěno, že není výjimkou zažít v dospělosti až pět milostných vztahů v rámci pracovního prostředí.

Rozhodně tedy nemějte výčitky, když vás myšlenky na odchod ze zaměstnání napadnou. Zvažte, zda je to jen dočasné, popřípadě jestli lze s důvody, které vás k výpovědi nutí, něco reálně udělat. A pokud ne, začněte se po nových příležitostech porozhlížet. Důležité je netrápit se a nikdy si touhu po změně nevyčítat!

Čtěte dál