O svůdnosti, sebevědomí a rtěnkách s Ditou von Teese

Vyzpovídali jsme královnu burlesky, která do Prahy míří se svou novou show.

Oživila žánr, který se naposledy těšil oblibě před druhou světovou válkou. Dnes i díky ní není potřeba burlesku nikomu představovat. Na její show chodí ve velkém i ženy, které se od ní učí ženskosti nejen na jevišti, ale i čtením jejích knih či nošením spodního prádla podle jejích návrhů. 

Foto: Ali Mahdavi

O svůdnosti

Být svůdná znamená žít ve svém sebevědomí. Svůdná jste, když o vás lidé chtějí vědět víc, chtějí se k vám přiblížit, chtějí vás poznat... A to se stane jen, když z vás vyzařuje sebevědomí. Ale taková samozřejmě nemůžete být pořád, ani já taková nejsem.

Foto: Sequoia Emmanuelle

O svém perfekcionismu

Snažím se přemýšlet nad tím, co jsme ještě neviděli, co můžeme udělat jinak. Chci vždycky udělat tu nejlepší možnou show, nechci, aby lidé říkali, že loni to bylo lepší. Každé své vystoupení po skončení zhodnotím na videu, abych viděla, co je ještě možné zlepšit. 

Foto: Albert Sanchez

O své nové show

Pracujeme s burleskními umělci z celého světa. Na jevišti uvidíte stejné množství mužů jako žen, mnohem více skupinových čísel a interakce mezi jednotlivými umělci, což je podle mě vždy zajímavé. V burlesce jsme zvyklí vidět především solo představení, ale my jdeme tentokrát trochu jinou cestou.

Foto: archiv Glamonatrix

O nervozitě před vystoupením

Je to jako na horské dráze. Předtím, než vejdu na jeviště se cítím, jako bych se šplhala ve vozíku na vrchol a já si říkám: “Co tady vlastně dělám? A proč to vůbec dělám?”, ale pak se otevře opona a po skončení si říkám: “Tak kdy pojedeme zase?” Netrpím už trémou, ale občas mi hlavou probleskne, co by se mohlo pokazit, jaká rekvizita by mohla selhat. Nedávno jsem byla trochu nervózní, když jsem měla předvádět číslo, které jsem už dlouho nedělala a nebyla jsem si jistá, že ho zvládnu tak, jak bych chtěla. A povedlo se! Bylo to jako jezdit na kole, tělo vědělo, co má dělat. 

O svých začátcích

Když jsem začínala, nikdo o burlesce nic nevěděl. Žádné burleskní show neexistovaly, takže jsem vystupovala po strip barech a na fetišistických party plných lidí v kožených korzetech a latexu. Moc nechápali, co tam najednou dělá holka s vějířem ze pštrosích per.

O své oblíbené červené rtěnce

Teď jsem si oblíbila Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture Slim. Má krásný, protáhlý a hranatý tvar a navíc vám na ni mohou i vyrýt i vaše jméno, což je podle mě moc hezký vánoční dárek.

Nová show Dity von Teese s názvem Glamonatrix proběhne 7. dubna v pražském Hudebním divadle Karlín.

Čtěte dál