O dvě čísla větší. Jak nosit trend oversized kousků

Velká saka, košile i kalhoty. Trend, u kterého platí, že na velikosti záleží. Už jste si také zamilovala oversized styl? Otestujte jeho pohodlí a stylovost doma i při další procházce do přírody.

Foto: archiv Instagramu @josefinehj

Na co si dlouho troufaly snad jen sestry Olsenovy a později blogerka Maja Wyh je nyní jedním z nejrozšířenějších způsobů, jak vypadat stylově a cítit se pohodlně. Oversized kousky jsou nyní otevřené všem interpretacím

Nošení oblečení o pár velikostí větší, a třeba i půjčování z pánských šatníků, přitom bylo doménou už samotné Coco Chanel. Důvod byl prostý - pohodlí. V devadesátých letech se ve velkých pánských oblecích vydávaly na červený koberec ty největší hvězdy - od Julie Roberts po Diane Keaton

Dnes už si velké oblečení nemusíte jen půjčovat od přítele, pořiďte si „ansámbl" vlastních kousků. Právě v dobách, kdy je komfort na prvním místě, ale styl nekráčí příliš daleko za ním, tak nemusíte složitě volit - oversized oblečení toto dilema řeší za vás a vy se tak můžete cítit pohodlně doslova 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. No a to, že budete i skvěle vypadat, snad dodávat ani nemusíme. 

Pokud máte obavu, že by vám trend velkého oblečení neslušel, nebo nevíte, po jaké velikosti sáhnout, máme tři rady. Ta první zní, že oversized styl sluší každému, takže se nemusíte bát. Ta druhá zní, že pokud jde o velikost, nic není příliš velké. Řiďte se svým pocitem a nemůžete šlápnout vedle. A za třetí? Pokud si velkým oblečením nebudete jisti, nevzdávejte to, jde jen o zvyk. Pokud chcete nějaký trend opravdu vyzkoušet, nenechte se odradit prvotním váháním. Jen tak se bude váš styl posouvat a vyvíjet.  

Náš tip pro nákupy oblečení obecně? Pokud si nejste jistá velikostí, nebo se nemůžete rozhodnout mezi dvěma, vždy sáhněte po té větší. U větších velikostí máte více prostoru pro jeho úpravu - ať už přešitím u švadleny, nebo jednoduchým stylingem. Také máte jistotu, že vám nebude nepohodlné. A na nepohodlí právě teď, ani nikdy jindy, přeci nemáme čas. Přinášíme tak inspiraci na pohodlný a stylový outfit pro vaši další cestu k okýnku oblíbené restaurace či na procházku do přírody. 

Jak oblékají oversized trend naše oblíbené IT-girls z Instagramu

Čtěte dál