Najednou je vše opět možné! Najednou si opět můžeme říci, v tomhle roce začnu dělat ... - doplňte si sami. V tomhle roce se začnu o sebe víc starat, strávím více času s těmi, kteří mě mají rádi a které mám ráda já! Posunu dál projekty, které jsem dlouho nechávala u ledu… začnu víc cvičit a starat se o své tělesné zdraví! Zároveň se ale začnu starat víc i o své zdraví duševní! Jelikož jak fyzická, tak i psychická stránka naší bytosti je nesmírně důležitá. Jde ruku v ruce a ani jedno bychom neměli podceňovat! Tenhle rok bych se chtěla mít víc ráda! A chtěla bych, aby i Ty jsi se měla víc ráda! Aby ses naučila sama v sebe víc věřit! A zároveň o sebe více pečovat! A využila každičkého dne k tomu, se o to alespoň pokoušet, nepůjde-li Ti to hned!

V roce 2015 jsem si do jednoho ze svých deníku zapsala následující:

„Učím se být tou, kterou chci být! Učím se, nezapírat sebe, jen abych se někomu zalíbila, či zavděčila! Učím se „Ber, nebo nech být…“. Chci být obojí - sebevědomá a pokorná! Protože sebevědomí bez pokory, se mění v aroganci… Učím se odolávat tlaku a nepodléhat mu. Chránit svou svobodu. Bojovat o své přesvědčení! Nevzdávat se! VĚŘIT V SEBE SAMU! Učím se hledat svou podstatu a soustředit se na svou vlastní cestu!

Prohrajeme pouze tehdy, pokud to vzdáme! Čím složitější se zdá býti cesta, tím zaslouženější a sladší je potom cíl a dosažená odměna!“

 

Je důležité si uvědomit, že život je cesta… Proces, který se vleče a trvá! Není to hned! Nic není hned! A co je hned, toho si většinou nevážíme. Můj tatínek vždy říká: „Hned se ani pes nevy*re.“ Má pravdu! Co jim to dá práce, než najdou to správné místečko pro svou potřebu, přitom v našich očích je každý kus trávy stejný… Jiný pes, jiný kus trávy… Tohle jsem si napsala do jednoho ze svých deníků v roce 2015… Od toho uplynuly už 4 roky a já se to stále učím… A vím, že i když se přibližuji milimetrovými krůčky, cíle se nikdy nevzdám! Nejde totiž o něj, ale o tu cestu na kterou jsem se rozhodla vydat!

Foto: Matej Paprciak

Pro nás středoevropany teď přicházejí nejtěžší měsíce v roce. Vánoce nám skončily, už tedy dávno není ta požehnaná atmosféra. A do jara ještě daleko. Vánoční výzdoba je rovněž ta tam. Den je krátký, tma přichází brzy a znenadání… A ta zima! To studené vlezlo! V těchto následujících měsících, je důležité nepropadat panice a najít si aktivity, které nás dostanou do pohody, a udrží v dobré náladě. To světlo, které nám v zimě chybí si musíme vytvořit sami v sobě, a nosit ho jako malou lucerničku. Můj plán je se hodně opřít do pilates a cvičením si doplňovat hladinu endorfinů. No a taky se trochu dostat z toho provinilého pocitu po Vánocích… Do jara si chci dělat dobře! Zajít si někam na kosmetické procedury, dopřát vláskům nějaký hezký fresh střih, mani, pedi a wellness! Pokud se mi alespoň dvě položky z tohoto seznamu povedou, budu si jásat!

Foto: Matej Paprciak

Z ledna, února a března chci udělat měsíce pro sebe! Měsíce zkrášlování a sebezlepšování se! Po Vánocích mám sama na sobě práce jako na kostele! Chci detox! Začít zase zdravě jíst! Utáhnout kohoutky rozežranosti a pustit se s vervou do práce! To co byly měsíce prázdna, depky a tmy přeměním na měsíce ozdravných procedur! Nakonec si ještě budu přát oddálit jaro! A budu to tak mít každý rok! Tohle je teď můj plán, který budu už jen zlepšovat a pilovat! Tohle je teď to, čím budu žít a dostávat se do pohody!

Následující měsíce vyhlašuji jako měsíce údržby!

Takže - měj se ráda! A využij toho, že teď je ten čas, kdy pro sebe můžeš něco udělat! Nakonec se třeba tohle stanou Tvé nejoblíbenější měsíce v roce!

#mejserada

Karolína