Nový hit? Menstruační kalhotky místo tamponů

Je jí teprve třiadvacet, a přesto přišla s něčím, co v Česku ještě nebylo.

Foto: Monika Sternová

Doteď jste si je možná objednávala až z Ameriky. Linda Šejdová se ale rozhodla změnit odvětví, o kterém se moc nemluví, i v Česku. Založila značku Snuggs, která vyrábí menstruační kalhotky přímo tady. Díky nim můžete všechny vložky a tampony zahodit.

Jak to funguje?

Celé to vzniklo, když Linda hledala alternativu sama pro sebe. Když ale zjistila, jak draze vyjdou kalhotky z Ameriky, a že se jinde téměř sehnat nedají, rozhodla se tuto díru na trhu zaplnit.

Přibrala k sobě ještě Tomáše Zahradníka a začali pracovat na vlastní výrobě inovativních dámských kalhotek. Využili nanotechnologie, v nichž Česko ve světě vyniká.

Největší výhodou, díky níž mají kalhotky Snuggs šanci uspět i v Evropě, kde se zatím nic podobného nevyrábí, představuje technologie absorpční vrstvy, kterou právě pomocí nanovláken dokázali vyladit tak, že přináší mnoho výhod proti současným modelům na trhu. Kalhotky tedy fungují podobně jako vložky, ale jsou komfortnější i ekologičtější.

Linda Šejdová a Tomáš Zahradník. Foto: Monika Sternová

Maximální pohodlí

"Konkurenční firmy produkt vyrábí tak, že skládají kalhotky z několika vrstev různých materiálů. Výsledek potom není tolik komfortní, protože materiál je relativně tlustý," popisuje Linda Šejdová.

Kalhotky Snuggs jsou oproti tomu příjemně tenké, na první pohled je v podstatě nerozeznáte od klasických, ale díky nanovláknům tekutina neprosákne. 

Odpadá tedy i ta nevýhoda, že u menstruačních kalhotek dělaných z vrstev je vždy alespoň jedna igelitová. Snuggs nic takového nemají, a proto jsou mnohem více paropropustné.

Kalhotky seženete na getsnuggs.com.

 

Čtěte dál