Nový český ráj

Vydali jsme se napříč Českem hledat krásná a zatím neokoukaná místa, kde se budete cítit jako doma. A možná ještě lépe.

1 Blokki V Zátiší
Foto: archiv Harper's Bazaar

Chotutice

Už jste slyšeli o českém projektu Blokki Home? Jde o nákladní kontejnery předělané na bydlení. Můžete si jich k sobě nalepit, kolik chcete a jak chcete. Může jít o velmi úsporné a finančně nenáročné bydlení, ale také si z něj můžete vytvořit designový skvost. Přesně tak to udělaly sestry Linda a Alice Titzovy. Linda se rozhodla investovat peníze do dvou kontejnerů, které Alice proměnila v nádherný čistý prostor zařízený ve skandinávském stylu a společně místo pronajímají. Okna od stropu k podlaze, vzdušné místnosti, decentní dekorace, všechno vkusné a eko, vůbec nic nepotřebného navíc. Mrkněte na facebookovou stránku Blokki V Zátiší a přijeďte třeba na víkend. Možná odjedete s novým snem o budoucím bydlení.

2 Villa Memories
Foto: archiv Harper's Bazaar

Fryšták

Zvenčí vypadá jako celkem nenápadná rodinná vila. Má jen osm pokojů, přesto se může chlubit velkým úspěchem – získala cenu Boutique Hotel Award pro nejlepší rodinný butikový hotel v Evropě a celosvětově se umístila v první čtyřce. Předběhly ji jen tři hotely na Kostarice, v Thajsku a na Bali. Klidná lokalita uprostřed Hostýnských vrchů nedaleko Zlína, opravdu přátelská rodinná atmosféra a bazén hned vedle kuchyně jsou důvodem, proč se sem budete chtít vracet. 

3 Stromhouse & Teepee Spa
Foto: archiv Harper's Bazaar

Vlkančice

Trend ubytování v korunách stromů už dorazil i do Česka. Jestli ho chcete také vyzkoušet, plánujte hodně dopředu. Stromhouse hlásí plno až do podzimu. Není se čemu divit. Výhledem na přírodní rezervaci Ve Studeném na levém údolním svahu řeky Sázavy to teprve začíná. Ubytování v korunách stromů je velmi stylové, a přesto je absolutním návratem k přírodě. Není tu elektřina, osprchujete se v přírodní sprše za stromem. Přesto, nebo možná právě proto, si to tu okamžitě zamilujete. Ráno vás tu potěší připravenou snídaní, kterou si vychutnáte nikým nerušeni uprostřed lesů.

4 Design hotel Neruda
Foto: archiv Harper's Bazaar

Praha

Pro místní je hotel Neruda (designhotelneruda.com) v samém centru Prahy trochu skrytý, svými službami i vybavením ale snese srovnání s velkými evropskými metropolemi. „Za konceptem stojí architekt Bořek Šípek a designérka Barbora Škorpilová. Na výběr tu jsou netradičně řešené pokoje plné umění a designu, ale i standardní pokoje inspirované ložnicí a pracovnou Jana Nerudy. Jejich dominantou je Nerudův portrét od Jakuba Špaňhela,“ popisuje Hana Krausová z Amazing Places.

5 Yard Resort
Foto: archiv Harper's Bazaar

Předboj

„Nenechte se zmýlit tím, že je součástí Yard Resortu devítijamkové golfové hřiště. Je to totiž skvělý cíl nejen pro golfisty, ale i pro milovníky dobrého jídla a odpočinku v krásném prostředí, navíc v dojezdové vzdálenosti od Prahy,“ doporučuje Hana Krausová z týmu Amazing Places. Místní restaurace Ke Tvrzi pracuje s konceptem sezonních specialit. Nejen pokoje, ale celé prostředí Yard Resortu, jehož součástí je i rybník, působí velmi útulně a romanticky, proto jde o oblíbenou svatební lokaci.

6 Vejminek
Foto: archiv Harper's Bazaar

Chřibská

Jestli byste rádi občas vyrazili k babičce na chalupu, ale žádnou takovou v rodině nemáte, zajeďte místo toho na Vejminek. Najdete ho v nejzápadnější části Lužických hor na konci města Chřibská, což je samo o sobě zárukou, že si tu budete připadat jako v pohádce. Kraj Pravčické brány a výhledů z Jetřichovických skal je plný podobně malebných chaloupek, lesů a skal. Samotný Vejminek je velmi prostorný, kromě příjemné světnice v přízemí má ještě dvě patra, kde se v pohodě ubytuje až dvanáct lidí. Chalupa prošla rekonstrukcí, takže nečekejte žádnou divočinu, naopak najdete tu všechny vymoženosti, které byste mohli k životu potřebovat. Když se vám nebude chtít vařit, do vyhlášené restaurace Na Stodolci odtud pěšky dojdete asi deset minut.

7 Paloma Průhonice
Foto: archiv Paloma

Průhonice

Pokud se chcete cítit jako princezna, ubytovat se hned vedle zámku, kde se natáčela nejedna pohádka a ochutnat skvělé jídlo od michelinského šéfkuchaře Nicolase Decherchiho, je pro vás boutique hotel Paloma ideální. Ubytovat se můžete v jednom z deseti designových pokojů dotažených do posledního detailu, včetně kosmetiky Hermès, kterou najdete v každé koupelně. K večeři pak doporučujeme jedno z degustačních menu, které je servírováno na černých ubrusech, takže ideální podklad pro Instagramovou fotku. A až se půjdete projít do zámeckých zahrad, stavte se v cukrárně, kterou najdete z boku objektu. Jejich zákusky jsou neuvěřitelné na pohled a dokonalé na chuť.

Čtěte dál