Novinky ze světa tajuplných šperků

Jedna éra bohužel končí, ale další jsou na vzestupu!

Ecrou de Cartier s diamanty
Foto: archiv značky

Stylové šperky představující šroub se závitem po celém obvodu s otočnými maticemi Ecrou de Cartier, poprvé uvedené v roce 2017, letos dostávají nový lesk. Cartier rozšiřuje řadu a pohyblivým maticím na náramcích a prstenech dodává nebývalý třpyt v podobě šesti diamantů bagetového brusu po obvodu každé matice. Novinkou k doplnění setu jsou také náušnice, které se v kolekci objevují vůbec poprvé. Velké kruhy z růžového zlata, každý se šesti maticemi, jsou v provedení bez diamantů.

Bulgari Divas' Dream
Foto: archiv značky

Bvlgari oslavuje svůj vztah k filmu mimořádnou kolekcí Cinemagia, ve které zachycuje kouzlo stříbrného plátna formou vizionářské kolekce luxusních šperků. Inspirací jí byla šarmantní a krásná diva, které vzdává hold svým nezaměnitelným způsobem: kolekcí šperků, která se výstižně jmenuje Diva’s Dream. Tato kolekce koncentruje kouzlo, oslavuje půvab a odráží záři dnešních populárních hereček. Stejně jako římská značka, i diva má maximalistický přístup k životu; její neodolatelné charisma přirozeně přitahuje pozornost lidí k její osobě, ať je kdekoliv.

V nové kolekci ožívá zářivá osobnost divy jasnými, oslnivými barvami barevných drahokamů. Úchvatné sady složené z náhrdelníku a náušnic rozvíjejí, pro Bulgari typické, téma vějíře. 

Studio ZORYA končí
Foto: archiv značky

Po osmi letech existence značky Zorya se její zakladatelé a spolumajitelé Daniel Pošta a Zdeněk Vacek rozhodli činnost studia ukončit. Studiu Zorya, které hned se svou první šperkovou kolekcí Virus získalo titul Grand Designér roku a Designér šperku roku v anketě Czech Grand Design 2011, se podařilo získat mezinárodní renomé. Originální autorský šperk Zorya se prodával nejen v domovské Praze, ale v řadě míst Evropy - od Košic, přes Berlín, Vídeň, Kostnici, Rotterdam až po Stockholm -  i daleko za hranicemi kontinentu, v New Yorku, Los Angeles, Chicagu, novozélandském Aucklandu či na Maledivách. Kromě výše jmenovaného ocenění Czech Grand Design získala značka Zorya dalších 8 lokálních i mezinárodních ocenění a svůj um prezentovala na mnoha výstavách a veletrzích po celém světě.

Na letošní Designblok připravuje studio Zorya retrospektivní přehlídku svých kolekcí a projektů. Letenský showroom značky bude otevřen do konce roku 2019 a do konce roku také trvá možnost pořídit si některý z ikonických šperků této značky. 

 

Tiffany zachraňuje divočinu
Foto: archiv značky

Tiffany & Co. představuje novou kolekci SAVE THE WILD, jejíž 100% výtěžek je věnován na záchranu ohrožených zvířat v divoké přírodě.  Na podporu iniciativy byla představena globální kampaň #KnotOnMyPlanet, do které se zapojilo mnoho světových osobností a společnosti Tiffany se od uvedení kolekce v roce 2017 podařilo jejím prodejem získat již 5 milionů dolarů na záchranu zvířat. 

Kolekci Save the Wild tvoří přívesky a brože ve tvaru slonů, lvů a nosorožců z 18kt zlata a ze stříbra, nově i s diamanty. Letos bude poprvé představen i dekorativní objekt - slon ze sterlingového stříbra.

Nový butik 27JEWELRY
Foto: archiv značky

Česká šperkařka Lenka Kerlická tvořící pod značkou 27JEWELRY otevřela butik v samotném centru Prahy na Újezdě. Minimalisticky pojatý prostor vznikal pod taktovkou architektek Moniky Fišerové a Hany Kloudové. O vizuální identitu se postarala dvojice fotografů Everbay.co. Symbolicky je veškeré vybavení butiku řešeno primárně českou výrobou.

U vstupu do butiku je umístěna příjemná recepce. Hlavní prezentační místnost je pojatá v galerijním stylu. Dále je prostor členěn na privátní zónu pro řešení šperků na míru a butik má i svou dílnu, kde probíhá ruční výroba každého šperku. 

Čtěte dál