Nové prostory v Praze, které stojí za návštěvu ...

... a rovnou zde můžete i nakoupit.

Svůj výlet po nových místech začněte v Pařížské. Tam se nejprve posilněte dobrou kávou, hned vedle okoukněte nově zrekonstruovaný butik luxusních hodinek a o některé si napište Ježíškovi. V ulici Elišky Krásnohorské, která je hned za rohem, si prohlédněte, co je nového v české oděvní tvorbě a příjemnou procházkou to vemte do Rytířské. Tam se nechte unést omamnými vůněmi a svůj výlet zakončete v Platnéřské, kde vznikl pop up zajímavých módních značek. V jeho sousedství si v Bottega di Finestra dejte italské jídlo nebo prosecco. To sice není novinka, ale nikdy nezklame!

Nespresso v Pařížské
Foto: archiv butiku

Po třinácti letech prošel vůbec první Nespresso butik v Praze rekonstrukcí. Butiku dominuje designová stěna od studenta UMPRUM Tomáše Rachunka. Na první pohled je zřejmé, že je designová stěna obložená hliníkovými kazetami inspirovaná zdmi pražského metra. Design nadčasových barevných kazet s konvexní čočkou od architekta Jaroslava Otruby byl patentován již v roce 1976 a tvoří ikonické obložení stanic linky A již od počátku 80. let. Téměř od stejné doby je na trhu i kapslová káva Nespresso.

Nová stěna butiku vzdává hold nejen české metropoli odkazem na tento světoznámý symbol Prahy, ale především šíří myšlenku recyklace, která je pro Nespresso zásadní. Proto je každá ze 77 kazet na stěně butiku vyrobena čistě z hliníku získaného z recyklovaných kávových kapslí. Kapslemi je inspirovaná i barevnost stěny.

Rolex
Foto: archiv butiku

Společnost  CAROLLINUM otevřelo v Pařížské ulici v Praze nejnovější butik ROLEX, který patří k největším ve střední a východní Evropě. Každý prvek designu interiéru má punc elegance a estetiky značky Rolex. Tak jako samotné hodinky, i tanto butik ctí zásadní hodnoty značku, kterými jsou dokonalost, přesnost a pozornost vůči detailům. Citlivé osvětlení zdůrazňuje krásu širokého výběru modelů Rolex ve vitrínách lemovaných béžovou kůží s bronzovými lištami.

V butiku nepřehlédnutelnou se stala smaragdová vodní stěna, jenž zdůrazňuje bohaté dědictví Rolexu – její motiv s vlnami odkazuje na ikonický Oyster, první vodotěsné náramkové hodinky na světě. Tato intenzivní zelená se objevuje v celém designu butiku v akcentech, které harmonicky dotvářejí jeho renovovanou barevnou paletu. Stěny mísí textury z hnědého ořechového dřeva s béžově zbarveným kamenem a ručně vytvořenými štukaturami ve vzoru.

Unikátní designové prvky v butiku Rolex připomínají jeho lokalitu Prahy a České republiky: jsou jimi béžová stěna s vizualizací stověžatého města Prahy a speciální skleněný lustr v přední, uvítací části butiku, který byl speciálně pro tento účel vyroben.

VIDDA
Foto: archiv butiku

La Gallery Novesta se po šesti letech kontinuální podpory zejména českých módních designérů spojila s bratislavským konceptem M.ONA fashion store, aby mohl v historickém centru Prahy vzniknout VIDDA fashion and living concept store. Hana Zouvalová (dříve La Gallery Novesta) a Eva Příkaská (dříve M.ONA fashion store) do týmu přizvaly Janinu Šlemínovou, duchovní matku a realizátorku mnoha nejen módních projektů. Společně sázejí na úctu k tradici poctivého řemesla, na výběr jedinečných modelů česko-slovenské autorské módy, autorských šperků, produktového designu a doplňkových předmětů.

Ve VIDDA fashion and living concept store najdete módu českých a slovenských designerů, šperky a bytové doplňky a nově i kavárnu.

Aquaflor
Foto: archiv butiku

Známá parfemářská italská značka Aquaflor má svůj první monobrandový butik v Praze. Unikátní butik Aquaflor v Rytířské ulici zachovává filozofii a nabídku konceptu svého mateřského florentského butiku. Místo, které je prodchnuté historií, ale zároveň se nebojí inovace. V prostorách pražského Aquaflor je stejně jako v jiných buticích původní starožitný nábytek, který odkazuje na vztah značky k historii a florentskému umění. Pro milovníky legendární parfumérské klasiky je nabízen ucelený sortiment značky: bytové difuzéry a vůně, vonné svíčky, dámské a pánské niche parfémy včetně kolínských a hydratačních vod. V nabídce nechybí kosmetická řada v podobě mýdel a solí do koupele. Produkty Aquaflor se v laboratořích vyrábějí ručně z těch nejlepších ingrediencí a esencí.

Pop-up Prague Kabinet
Foto: archiv butiku
Od 8. do 21. listopadu můžete v Platnéřské 13 navštívit Pop-up Prague Kabinet, kde najdete propojení módy a umění. Najdete zde novinky z dílny Fornasseti, poslední kolekci Zoltána Tótha a modely ruské kožešnické ikony Mexa EKATERINA. Tato značka je jedna z nestarších a nejexkluzivnějších firem na zpracování kožešin v Rusku. Dnes je synonymem kvality a současného designu. Historie značky sahá až do roku 1912, nyní firmu vede pravnučka zakladatele, která navrhuje kožichy pro klienty přímo na míru, dle jejich představ. Firma ovládá kožešnickou burzu v Evropě i Asii, takže kožešiny z jejich dílny můžeme vidět i v buticích Fendi nebo Dior. 

Čtěte dál