Nové hodinky značky Tom Ford budou ze 100 % recyklovaného plastu

Když se řekne luxus, málokdo si představí plast. Právě to se americký designer Tom Ford snaží změnit.

Foto: archiv webu Media.zenfs.com

Tom Ford, módní ikona, kterou znají všichni. Nejen, že v roce 2006 založil svou stejnojmennou značku oblečení, která se od té doby rozrostla o kosmetiku, parfémy a doplňky, ale navíc byl kreativním ředitelem módních domů Gucci a Yves Saint Laurent. Nyní má značka Tom Ford novou vizi, a to být mezi prvními značkami, které používají recyklované plasty při výrobě luxusního zboží. 

Nové hodinky „Tom Ford Ocean Plastic Timepiece" pomohou globálnímu boji proti problému s plasty hned v několika krocích. Jsou vyrobeny z plastového odpadu, který je vytažen z oceánu pomocí uhlíkově neutrální dopravy a je následně sloučen ve Švýcarsku pomocí sluneční energie. Kromě toho jsou všechny doprovodné obaly také recyklovatelné.

Foto: Shutterstock

Každý ekologický kus permanentně odstraní ekvivalent 35 plastových lahví ze světových oceánů, které každý rok zatěžuje více než 8 milionů tun plastového odpadu. Toto snížení se stává ještě působivější, když pracuje ve velkém měřítku. Za každých 1 000 vyrobených a prodaných hodinek je 245 kg plastového odpadu zastaveno před vstupem do oceánů a přetékajících skládek.

„Podle mého názoru je etický luxus největším luxusem ze všech. Je neuvěřitelně přitažlivé vědět, nejen že na sobě nosíte luxusní produkt, ale zároveň pouhým vlastnictvím hodinek podnikáte další přímé kroky ke zlepšení planety" uvedl Ford v prohlášení. 

Značka Tom Ford Watches, která poprvé debutovala na módním poli již v únoru 2018, opět spolupracuje s Bedrock Manufacturing Company na výrobě nových náramkových hodinek. Americká firma, která je mateřskou společností Shinola a Filson, má závazek k řemeslu, stejně jako Ford sám, proto by měli zákazníci očekávat vysokou kvalitu.

Hodinky se budou prodávat za $ 995 a budou k dispozici v obchodech Tom Ford po celém světě, stejně jako on-line na tomford.com od listopadu 2020.

Čtěte dál