Nová kapitola 2020 začíná

A je to tu…

Foto: Shutterstock

… další rok je skoro pryč. Ani jsme se nestačili nadechnout a 365 dní roku 2019 opět uteklo jako lusknutím prstu. Nemyslíte?

Rok 2019 je u konce a tak opět přichází rekapitulace. Každému z nás naskakují věci, které jsme si nastavili a chtěli jsme jich docílit či je dodržovat. Nyní se nám v hlavě odehrává co jsme opravdu dokázali a co ne. Je to špatně? Takto zpytovat svědomí? Možná ano, možná ne. Asi je nejbezpečnější říci, jak pro koho a jak kdy. Vše je otázkou dané situace a těžko se na tyto „vnitřní boje“ hledá obecná odpověď, která by platila na všechny.

Je obecně známo, že s novým rokem také přicházejí předsevzetí. Chci zhubnout. Chci si najít lepší práci. Chci se naučit vařit. Chci se přestěhovat. A mnoho dalšího. Není ale nikde psáno, že pokud se nám nepovede předsevzetí dodržet či vyplnit, že jsme selhali. Nikoli. Pokud tato myšlenka zavítala do vaší mysli, tak si ji okamžitě zakažte. Nikdo z nás nemůže vědět, co následující rok přinese. Nikdo z nás nedokáže odhadnout ani co se stane následující den. Je tedy běžné a normální, že se málo komu povede úplně vše, co si nastaví.

Při promítání tohoto roku se každému z nás vybaví dobré i špatné vzpomínky. V tento moment je důležité se za nimi ohlédnout, ale do nového roku si s sebou vzít pouze ty dobré. Pokuste se nechat všechno zlé za sebou a začít s čistým štítem. Nanovo. Ano, všechno zlé je pro něco dobré. Tak se z těch horších chvil poučme, vezměme si ponaučení a pozitivní pohled na věc a přesuňme se za novými zítřky s čistou hlavou.

Rok 2020 bude podle našeho dvorního astrologa Roberta Policara rokem změn. Myslete na to při každém vašem rozhodnutí. Buďte odvážní. Běžte si za svými cíly a za tím, co chcete a co si přejete. Nebojte se říci ne v situacích, které si to žádají. A hlavně, buďte sami sebou. 

Přejeme hodně sil, štěstí, úspěchů a pozitivních a šťastných momentů do roku 2020!

Čtěte dál