Nová generace sportovních podprsenek

Jsou pohodlné, pevné a poskytují vše, co potřebujeme při sportování. A vypadají prostě skvěle.

Sportovní podprsenka má velmi důležitý úkol: poskytuje podporu a minimalizuje otřesy, nepohodlí a dokonce i případné poškození tkáně během cvičení (napnuté prsní vazy se nestahují zpět tak jako svalová tkáň).

Foto: archiv Nike

„Je to ten nejdůležitější kousek sportovní výbavy každé aktivní ženy – správná podprsenka umožňuje ženám sportovat a sport pomáhá ženám být v životě sebevědomější,” říká Janett Nichol, víceprezidentka oddělení oděvních inovací v Nike.

Nyní Nike předstvil zcela novou generaci podprsenek Nike FE/NOM Flyknit Bra, jejíž inovativní technologie otestují fotbalistky na letošním světovém šampionátu ve Francii.

Foto: archiv Nike

I když je podprsenka standardně schovaná pod dalšími vrstvami oblečení, tato novinka není pouze kus spodního prádla, ale podle Nike by ji ženy měly vnímat jako symbol své síly a moci. „Když vám sedí podprsenka, můžete se cítit sebevědoměji,” říká Nicole Rendone, ředitelka inovací a oddělení podprsenek. „Ta správná sportovní podprsenka vám umožní cvičit bez omezení a budete tak díky ní fit a zdravé.”

Foto: archiv Nike

Podprsenka vznikla na základě zpětné vazby od atletek, sběru dat a dokonalých znalostech anatomie i tkáně. Slibuje tak dokonalou oporu ve všech směrech. Vyrábí se za pomoci technologie Nike Flyknit, která se používá převážně ve výrobě lehkých a prakticky bezešvých bot. Použitým materiálem je měkká příze nylonu a spandexu, která se přizpůsobí tělu. Podprsenka obsahuje dvojí zapouzdření (oddělená místa pro každé prso zvlášť) s kompresí (ta drží prsa u těla), což nabízí nejlepší podporu a pohodlí bez nutnosti přidání dalších komponent, jako jsou kostice, podložky nebo stabilizátory. Výsledkem je tak téměř bezešvý.

Foto: archiv Nike

„Nike FE / NOM Flyknit Bra představuje novou generaci podprsenek,“ říká Rendone. „Nabízí veškerou podporu, sílu a pohodlí tradičních podprsenek, a to i bez všech typických komponent. Hodí k jakékoliv aktivitě od běhu až po vysoce intenzivní trénink, boxování, k jízdě na kole i józe.“ 

Snad nejzajímavějším výsledkem uvedení technologie Nike Flyknit do sportovní podprsenky je, že otevírá dveře pro další inovace napříč typy oblečení. „Nejde jen o podprsenku,“ říká Nichol. „Jde o rozbití překážek, kterým ženy čelí ve sportu a v životě.“

Čeká nás tedy díky této inovativní technologii a podrsence lepší život? 

Čtěte dál