Nora Grundová: Přeji vám láskyplný rok 2022

Silvestr za námi a další rok před námi. Jak se na nadcházející období dívá šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová a co vám přeje do roku 2022?

Foto: Matúš Tóth

Milé čtenářky, 

vítejte v novém roce! Je to možná jen záležitost kalendářní a je pravda, že nějakou změnou na konci číslovky se nemusí nic ve vašem životě měnit. Ovšem první den v novém roce lze využít i jinak – obrátit se přímo do nitra a prozkoumat své srdce. Je to úžasná příležitost! Hledejme lásku. V posledních měsících sice nabrala nepěkně mnoho ezoterických nánosů, přitom je to stále to jediné, co dává existenci člověka na téhle planetě smysl. Jde také o vaše přání a záměry. Vzala bych to odzadu.

Záměr je velká věc, možná nejdůležitější, s níž bychom do nového roku měli vstoupit. Jak totiž vidíme, svět se s námi řítí nekonečným rozpínajícím se vesmírem a na většinu rozhodnutí nemáme vliv. Nemáme-li se z toho zbláznit nebo propadnout trudomyslnosti či nekonečnému cynismu, musíme vzít do vlastních rukou to, co lze. A to, co lze, je naše vlastní nitro. To je obrovský vesmírný prostor, který nám náleží, a také náš největší příspěvek lidstvu. Můžeme si ho vyplnit, čím chceme, a zároveň z něj přes ono zabarvení vysíláme světu o sobě zprávu. A tak bych navrhla, abychom své nitro zkusili pro příští rok vyplnit láskou. Pěkně se vypolstrovat a zbytek si nacpat do kapes. Rozhodnutím, že na cokoliv nám vstoupí do cesty, zkusíme nahlížet láskou, jako by to bylo sklíčko, které držíme v ruce a skrze něj nahlížíme na vše. Štve nás někdo? Rozčiluje nás něco? Podívejme se na to skrze ono sklíčko. Jaký to má odstín teď? Pojďme si dát do začátku roku jediný úkol: dát si nějaký záměr, s jakým do nového roku vstoupíme a projdeme jím: můžeme posílit naše vztahy, rozhodnout se k životní změně, pokud po ní toužíme, nebo naopak vyzdobit to, co máme, protože jsme ve skutečnosti šťastné a chceme, aby to tak zůstalo. Možná je to naivní, ale věřím, že když většina lidí aktivně nastoupí do nového roku vyzbrojena rozhodnutím řešit vše především láskou, tak se věci zkrátka nemohou nepovést.

A tak mám pro vás i sebe na 1. leden úkol: pečlivě a poctivě prozkoumat své nitro a dát si do roku 2022 záměr: naplnit veškerý volný prostor láskou a nasměrovat se tam, kde se chci na konci tohoto roku nalézt. Pamatujme na to, že čemu dáváme pozornost, to kvete. Doufám, že si společně tento rok užijeme a že se na jeho konci potkáme o něco zkušenější, spokojenější a vnitřně bohatší. Nebojte, stejně jako vy budu na záměru pracovat i já. A pokud vás někdo nařkne z toho, že jste zabředli do přílišné ezoterické selanky, vězte, že nejradikálnější ezo větu přinesl Gándhí a po něm Havel: Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. 

Přeji vám láskyplný rok 2022 a těším se, že se v něm opět potkáme.

Nora Grundová

Čtěte dál