Nikdy, nikdy, opravdu nikdy se za toto neomlouvejte!

Jsme jací jsme. Měli bychom se respektovat navzájem, ať už máte priority, názor nebo sny jakékoliv. Hlavně bychom se za ně nikdy neměli omlouvat.

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Nikdy se neomlouvejte za:

To, koho milujete

Nikdy! Nikdy! Nikdy! Protože to není ničí věc. Jen vaše. Každý miluje toho, koho miluje a jen těžko to ovlivní. Že někteří lidé mají problém s tím, s kým jste? Mají problém ho respektovat? Nechápou, proč milujete zrovna JEHO? To je jen jejich problém.

Že řeknete NE

Říci NE je pro mnohé lidi velkým problémem. Každý se snaží vyhovět každému, a to často i na úkor svého volného času, štěstí. Ale to je chyba. Pokud sem-tam odmítnete udělat někomu laskavost, tak to nikoho nezabije. Tedy nemělo by. A pokud se za to na vás někdo rozzlobí, tak to asi nebude tak dobrý přítel.

Že se snažíte plnit si sny

Za to se opravdu nemusíte omlouvat. Každý je strůjcem svého štěstí a má dělat v životě to, co ho naplňuje a baví. Ne každý však dokáže následovat své sny a proto často druhého shazují. Vy se nenechte vyvést takovými lidmi z míry.

Chcete mít čas jen pro sebe

Zasloužíte si ho! Nejsme stroje. Čas od času prostě potřebujeme odpočinek, nabrat nové síly, myšlenky. Nikdo přece nedokáže fungovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Je zcela přirozené, že chcete namísto kávičky s kamarádkami občas jen tak sedět doma, nebo se jít sama projít.

Za své priority

Každý má nějaké a rozhodně se nemusí za ty své omlouvat. Je potřeba přeci umět respektovat názor ostatních. Poslechnout si ho můžete, ale nevnucujte jim svůj a ani si vy nenechte vnucovat priority druhých.

Že ukončíte toxické vztahy

Protože ty nikomu neprospívají. Ať už jde o milenecké vztahy nebo přátelské. Jednoduše ty, ze kterých nemáte dobrý pocit, nějakým způsobem vás ubíjejí, ničí a vlastně nedávají žádné pozitivní emoce do života. Těch se jednoduše "zbavte".

Za svou nedokonalost

Protože je vůbec někdo dokonalý? To určitě ne. I když se o dokonalost snaží mnoho lidí, dosáhnout ji je nemožné. A čím dříve to pochopíte tím budete šťastnější. A pokud s tím budou mít problém ostatní, kašlete na to.

Že stojíte pevně na zemi

Ano, snít a mít sny je sice fajn, ale je potřeba umět i stát pevně nohama na zemi. A to je také vzácnost, kterou ne každý má. Pokud patříte mezi ty "šťastné", kteří jsou zdravě sebevědomí, ale nelétají s hlavou v oblacích, měli byste se z toho těšit a být na sebe hrdí. A neomlouvat se za to. Nikomu!

Za opožděné odpovědi

Pokud nejde o život, nejde o nic. Pokud vám kamarádky od rána vypisují, ale mají jen nedůležité připomínky či otázky, není vaší povinností na to hned reagovat. A měly by to umět pochopit. Zejména, pokud vědí, že jste zaneprázdněná.

Za upřímnost

Tak za tu se NIKDY, NIKDY, NIKDY neomlouvejte! Nikomu!

Čtěte dál