Ničí nám modré světlo pleť?

Smog, hluk, přetopené kanceláře a modré světlo. Moderní doba si vybírá svou daň i na naší pleti.

Foto: Shutterstock 

V průměru trávíme před obrazovkou mobilu, tabletu či počítače i šest hodin denně. Dvě třetiny žen přiznávají, že jako poslední věc před spaním zkontrolují telefon. Polovina z nás během dne bez pohledu na něj nevydrží dokonce ani hodinu. Tím se ze záření, které tyto přístroje vydávají, stává jeden z nejintenzivnějších faktorů, které na naši pleť mohou působit.

Vědecký tým Estée Lauder je například přesvědčen, že modré světlo narušuje přirozený rytmus těla, a tím i pokožky, a udržuje ji tak i během noci „ve střehu“. Přirozené regenerační procesy přitom v kůži probíhají jedině v noci, a tak pokud si pleť kvůli našim nočním seriálovým maratonům na Netflixu „myslí“, že je den, nestíhá se dostatečně obnovovat a rychleji stárne.

Testy Estée Lauder navíc ukázaly, že působení modrého světla výrazně, a to až o šedesát procent za pouhou jednu hodinu, snižuje schopnost obnovy pleti. Ta je nižší dokonce ještě několik hodin poté, co jsme obličej modrému světlu v nočních hodinách vystavili. Produkty, které Estée Lauder, ale třeba i značka Uriage na základě těchto zjištění nedávno vyvinuly, proto slibují maximální hydrataci a výživu, která si poradí s následky tohoto záření i nedostatečného spánku a působí i jako ochrana proti jeho negativním vlivům.

Více se o vlivu modrého světla na naši pleť dozvíte v listopadovém Harper's Bazaaru.

Produkty, které pleť ochrání, najdete v galerii.

Čtěte dál