Než skončí léto, musíte vyzkoušet: Modré stíny

Jsou smělé a sebevědomé a zároveň prázdninově bezstarostné. Odhoďte zábrany a přistupte k líčení s jedním „pravidlem“ – kde je radost, tam je krása.

Foto: IMAXtree

Až budete mít v práci přestávku a po ruce ledovou kávu, zadejte na Googlu International Klein Blue a chvilku se jen tak kochejte překrásným odstínem modré, barvou, kterou namíchal francouzský umělec Yves Klein. Jeho nejznámější díla pocházejí z období, kdy tuto „svoji modrou“ hojně využíval a barvu jako takovou povýšil na svébytné umění, na hlavního aktéra svých děl. Kleinova modrá je plná protikladů – sytá a vibrující, balancující na hranici křiklavosti a tlumenosti, na pomezí mezi uklidňujícím a tepajícím, mezi vášnivým a harmonickým.  A možná právě proto je tak fascinující a pohlcující…

Už jste se do tohoto odstínu také zamilovala a máte chuť obklopit se jím od šatů po stíny na očích? Anebo byste raději našla svůj vlastní druh modré? Stačí se jen rozhlédnout, inspirace je všude kolem – na letním nebi, za poledne azurovém, v podvečer sametově bledě modrém; na hladině mořské vody plné metalických odlesků; ve sklenici s vaším Curaçao drinkem. Až, stejně jako Yves Klein, najdete odstín, kterému propadnete, nebojte se zařadit ho do své make-upové palety. A nejen jako formu večerního líčení, i den si zaslouží dávku dokonalé modré! Yves Klein by zajisté souhlasil.

Abyste zahnala poslední stín pochybnosti, podívejte se na tutoriály, ve kterých je kladený důraz na líčení očí s použitím modrých stínů. Ty nejkrásnější a nejpoutavější najdete na YouTube kanálu Violette_Fr. Make-up artistka a kreativní ředitelka Estée Lauder Violette umí s barvami kouzlit jako nikdo jiný (a právě Kleinova modrá patří mezi její oblíbené). Violettin celkový přístup k líčení je velmi osvěžující. Její hlavní zásada totiž zní: S make-upem si hrajte, všechny restrikce a pravidla stranou, vaším jediným průvodcem je kreativita a momentální nálada.

Čtěte dál