Netflix uvede dokument o fenoménu Chanel

Andrew Rossi celých 7 dnů sledoval vznik haute couture kolekce.

Andrew Rossi, autor dokumentu o výročním plese Met Gala nazvaném The First Monday in May (česky První pondělí v květnu), si pro módní nadšence na konec tohoto roku připravil skutečnou pecku. Sedmidílný dokument s názvem 7 Days Out (česky 7 dnů) o vzniku kolekce vysoké módy Chanel haute couture jaro/léto 2018, která se konala 23. ledna letošního roku.

Unikátnost dokumentu spočívá v tom, že ateliéry, dílny i tvůrčí tým samotné show se skutečně na celý týden otevřely šťábu. Rossi tak poctivě zaznamenával všechny momenty, které předcházely uvedení kolekce čítající 68 ručně vytvořených looků. Můžeme se tak tušit na odhalení jistých tajemství i emotivní chvilky.

Celý projekt pak v posledním díle zakončí grandiózní show, jak jinak než v pařížském Grand Palais, tradičním místě konání přehlídek Chanel. Kolekce byla zasazena do francouzského parku 18. století s pergolami, květinami, trávníkem a fontánou uprostřed.

První díl sedmidílné série bude mít premiéru 21. prosince na Netflix a bude poklonou domu Chanel. Se svými sedmi díly patří tento projekt k nejkomplexnějším a největším svého druhu.

Teď ale přichází dilema, na co koukat o svátcích – Popelka nebo Chanel?

Čtěte dál