Nejvýraznější momenty kodaňského fashion weeku

Vedle tradičně silných módních metropolí jako je Miláno, New York nebo Paříž, se v posledních několika letech mluví o kodaňském týdnu módy jako o dalším s mezinárodním přesahem.

Ganni, foto: Copenhagen Fashion Week 

Klasický skandinávský minimalismus byste ale ve většině prezentovaných kolekcí, ani na ulicích dánského fashion weeku, hledali jen těžko.

Dánské značky, které stojí za to sledovat

Ganni

Label, který definoval ty nejvýraznější trendy v posledních sezonách a dominoval instagramovým feedům. Typické jsou zavinovací květinové šaty, leopardí vzory, puntík nebo kostka, huňatý svetr a neotřelé kombinace všech těchto těchto kousků, vzorů a barev. Zároveň právě takto by se i dal definovat současný vzhled výrazných dánských módních ikon.

Kolekce pro jaro a léto se nesla ve stylu camping chic. Například typické Ganni šaty byly doplněny klobouky na kempování, botami na tůry nebo pláštěnkami. Ve zkratce, méně květin více outdooru k čemu přispěla i spolupráce se značkou 66° North.

Ganni, foto: Copenhagen Fashion Week 

By Malene Birger

Očekávaný debut, nové kreativní ředitelky Mathilde Torp Mader této zavedené značky, nezklamal. Nás v redakci nejvíce nadchly flitrované letní šaty. Ale i všechny detaily, které kolekci spojovaly, jako šněrování nebo děrování kontrastující s čistými liniemi. Právě hra struktur a barev sympaticky narušovala klasické ženské siluety.

By Malene Birger, foto: Copenhagen Fashion Week 

Lovechild 1979

Značka byla, navzdory názvu, reálně založena v roce 2009. Co jí vystihuje? Uvolněná francouzká elegance, ženskost, krásné barvy a vzory. Všechno si to chceme obléknout! Oproti současné zimní kolekci plné kontrastních květinových vzorů, se v té nadcházející můžete těšit na ucelenější barevné komplety, žlutou, hnědou, béžovou a bílou. Například ve formě letecké kombinézy. Tleskáme!

Lovechild, foto: Copenhagen Fashion Week 

Cecilie Bahnsen

Designérka se svěřila, že chtěla touto svou kolekcí spíš potvrdit DNA značky než začínat s každou novou řadou od nuly. Její bílé šaty, inspirované japonskem, byly na instagramu letošním hitem. Nevinnost, architektonické střihy, étericky dívčí šaty připomínající intimní noční košilky, ale i sofistikovaný vzhled a ruční práce ála haute couture, jsou podpisovým vzorem této návrhářky, o které určitě ještě uslyšíme.

Cecilie Bahnsen, foto: Copenhagen Fashion Week 

Munthe

Tuhle tradiční dánskou značku si zamilujete pro její elegantnější vzhled, nositelnost a kvalitu. Oblíbená kombinace, pro Dánsko tak typická, svetr a romantické šaty s volánkama, rockenrolové prvky jako kůže, zvířecí vzory nebo cool trička ale i sportovní impakt ve formě kalhot s lampasem a trendy ledvinek.

Munthe, foto: Copenhagen Fashion Week 

Stine Goya

Značka založená roku 2006 je typická svými hravými vzory a barvami. Můžete si být celkem jistí, že svou kolekcí pro nadcházející sezonu opět napověděla, jak se bude oblékat většina dánek. Limetkově zelená, která propojovala celý dánský fashion week se v kolekci objevila hned několikrát. Nejvýrazněji pak ve formě overalu. Tělová, lila, baby blue, květinové vzory. Tohle všechno perfektně zkombinované.

Stine Goya, foto: Copenhagen Fashion Week 

Čtěte dál