Největší Levi's ve střední a východní Evropě teď najdete v Praze

Když nutně potřebuju džíny, Levi's je jistota - vždy tu najdu takové, které mi perfektně padnou. Chodit nakupovat do jejich nového obchodu je ale mnohem větší zážitek.

Foto: archiv značky

Adresu Na Příkopě 6 si zapamatujte. Džíny už nebudete chtít nakupovat nikde jinde. A nejen je - Levi's má ve svých kolekcích pravidelně i šaty nebo kabelky. Právě tady nicméně otevřel největší obchod ve střední a východní Evropě. Má dvě patra, plochu 660 m2 a nabízí mnohem víc než jen obyčejné nakupování.

V první části, tedy hned, jak sem vstoupíte, je jakýsi showroom, který bude prezentovat zajímavé spolupráce s dalšími brandy nebo designéry. Právě teď jsou tu vystaveny kousky ozdobené látkami „Indigo Tie Dye“ vyrobenými ve spolupráci s renomovaným návrhářským studiem Blue Print Amsterdam. 

Foto: archiv značky

Centrálním bodem obchodu je Levi’s Tailor Shop s kreativními krejčími, kteří zákazníkům na přání upraví nebo opraví jejich oblíbené starší či nové kousky Levi’s. Samozřejmostí je úprava délky nebo zužování, ale také personalizace – například záplaty, nášivky, výšivky, cvočky nebo použití textilních barev, bělení a podobně. Kromě toho je v prodejně k dispozici Levi’s Print Bar, kde si můžete během pár minut navrhnout a vytisknout vlastní personalizovaná trička a mikiny. 

Premiérově a jako jediná prodejna v České republice nabídne ta Na Příkopě kolekci Levi’s Vintage, jež věrně zachycuje ducha a dědictví amerických pracovních oděvů a reprodukuje střihy, materiály a detaily archivních modelů. Mimochodem, džíny podle vzor těch z 50. let je třeba kupovat i o dvě čísla větší a pak se v nich ideálně jít vykoupat, aby se srazily vašemu tělu na míru.

Foto: archiv značky

Bavit vás bude umělecká instalace na zdi lemující schodiště do patra, která je vytvořena z materiálů obarvených ručně přírodním indigem, opět ve spolupráci s Blue Print Amsterdam. Pracuje s lokálními českými motivy včetně státní vlajky. 

Řada denimových sedáků a další aplikace na nábytku i stěnách však jsou Czech made - navrhl a ušil je přímo mistr krejčí prodejny s využitím recyklovaných zbytků džínoviny nebo poškozených produktů. 

Foto: archiv značky

Chloubou obchodu pak je freska, kterou přímo na zeď vytvořil uznávaný český umělec Pasta Oner. Přestože se inspiroval vizuály Levi's z 50. let, jeho rukopis tu bezpečně poznáte. Pozornému divákovi neuniknou české motivy, jako je Václav Havel, panorama Prahy či retro Škoda 100.

Ve zkušebních kabinkách pak bude s oblibou trávit čas i váš partner nebo kamarádka, co nesnáší nákupy – jsou totiž mimořádně prostorné a součástí každé kabinky je čalouněná lavička. 

Foto: archiv značky

Čtěte dál