Nejnovější kapitola série Inside Chanel nahlíží do světa módy a filmu

Krátký film odhaluje vztah francouzské módní legendy se stříbrným plátnem.

Inside Chanel je série krátkých videí, která popisují časovou osu Gabrielle Chanel a samotného módního domu. Dozvíte se zde například o tom, jaký význam má typický motiv kamélie, uslyšíte vlastní slova Karla Lagerfelda a v neposlední řadě se dozvíte, jak velký vliv měla Coco Chanel na módu obecně. Každá z kapitol obsahuje příběhy, historii a ikonografii. Na konci dubna vyšla zatím poslední, dvacátá osmá kapitola, tentokrát na téma Gabrielle Chanel a svět filmu. Přiblíží vám, jakým způsobem tahle kultovní značka ovlivnila a vstoupila do světa filmu, ale i to jak ji samotnou film během života umělecky ovlivnil.

Zrození Gabrielle Chanel a kina od sebe dělí pouhých pár let. O obou se dá se říci, že se staly fenoménem a součástí moderní kultury dvacátého století. Chanel definovala styl doby a filmy ho navíc šířily skrze velká plátna. Krátký film Gabrielle Chanel and Cinema vám ukáže její roli coby kostýmní designérky a spolupráci s režiséry filmu, jako Roger Vadim a Luchino Visconti.

Každá kapitola je skvěle výtvarně zpracovaná podívaná a odhaluje spojení s dalšími kulturními aspekty. Například s literaturou, hudbou nebo tancem.

Všechny kapitoly najdete zde

Čtěte dál