Nejlepší v Evropě: Čím je tento český boutique hotel výjimečný?

Zvenčí vypadá jako celkem nenápadná rodinná vila, uvnitř je to boutique hotel, který se pyšní prestižním oceněním.

Foto: archiv Villa Memories

Hotel Villa Memories byste našli uprostřed zvlněné krajiny Hostýnských vrchů. Má pouhých osm pokojů, přesto koncem loňského roku sklidil velký úspěch na celosvětovém udílení cen Boutique Hotel Awards. Stal se nejlepším rodinným butikovým hotelem v Evropě a celosvětově se ve své kategorii umístil v první čtyřce. Před ním jsou už jen tři hotely na Kostarice, v Thajsku a na Bali.

Foto: archiv Villa Memories

Slovo rodinný je tu klíčové. Hned jakmile vejdete, si totiž budete připadat jako doma. Není tu žádná recepce, tady se na žádné nudné formality nehraje. Přesto servis a přístup místního personálu je perfektní. Splní vše, co vám na očích vidí, dají tipy na výlety nebo dobré restaurace v okolí (vyrazte do Zlína, roste tu spousta zajímavých podniků), ale zároveň si můžete i sami zajít do kuchyně a uvařit si kávu nebo Kusmi tea, ale i celou večeři. V létě využijete velkou terasu či zahradu plně vybavenou ke grilování a zajít tu můžete i na skvělou masáž.

Foto: archiv Villa Memories

„Původně šlo o rodinný dům, který jsem si společně s mladými architekty přetvořil tak, abych se v něm i já sám cítil dobře. Snažíme se, aby se u nás klienti opravdu cítili jako doma. A tak například hostům schováme jejich načatou lahev kvalitního koňaku a když přijedou příště, mají ji přichystanou ve svém pokoji. Jsou i tací klienti, kteří si u nás nechávají i rozečtené knihy,“ popisuje majitel a cestovatel Martin Ditmar.

Foto: archiv Villa Memories

PorotaBoutique Hotel Awards popisuje Villu Memories jako „Afrikou inspirované útočiště objevené uprostřed českého venkova“ a vyzdvihují neokoloniální ráz interiérového designu s dominantními dřevěnými prvky, množství a kvalitu služeb pro hosty i skvěle zásobený vinný sklep.

Čtěte dál