Nejlepší spa na světě

Jejich návštěvu můžete spojit s cestou do hor i do tepla, nebo si z nich udělejte samostatný cíl. Stojí to za to.

Lefay Resort & Spa
Foto: archiv

Itálie

Dolomity bývají označovány za nejkrásnější hory světa. Na jejich úpatí najdete oblíbené jezero Lago di Garda. Na jeho břehu, na Riviera dei Limoni se skrývá resort Lefay. Je obklopen malebnými kopci a jedenácti hektary přírodního parku. Když nebudete chtít, na davy v turistických botách tu zkrátka nenarazíte. Svěží vánek z hor se tu potkává se středozemním klimatem, což působí léčivě samo o sobě. K tomu si přidejte moderní minimalistické spa, které nabízí například metody a procedury založené na čínské medicíně, vybrat si můžete i ošetření čistě přírodní kosmetikou.

Grand Hotel Kempinski High Tatras
Foto: archiv

Slovensko

Ve Vysokých Tatrách, na samém břehu Štrbského plesa, najdete architektonický skvost. Každý kout hotelu je samozřejmě luxusně a komfortně zařízen, ale vůbec nejlepší je místní wellness, respektive Zion Spa Luxury. Bazén, v němž plavete pod křišťálovými lustry, je obklopen prostornými křesly, v nichž vydržíte klidně celý den. Díky prosklené stěně tu totiž máte Štrbské pleso a jeho okolní hory jako na dlani. Určitě se ale aspoň na chvíli od výhledu odtrhněte a vyzkoušejte také místní procedury. Je sympatické, že tu nabízejí takzvaný svůj „signature treatment“, inspirovaný okolní přírodou i slovenskými zvyky. Připravte se tedy na vůni jalovce a doušek tradiční místní pálenky.

Les Sourcer de Caudalie
Foto: archiv

Francie

Na tomhle místě můžete zůstat libovolně dlouho, aniž vám tu bude něco chybět. Jde o dokonalý únik před světem z mnoha důvodů. Resort najdete v srdci Bordeaux, uprostřed velkolepých vinic. Takže si tu vyrábějí vlastní víno, na kterém jsou založeny i některé procedury ve spa. V nich najdete i vlastní minerální pramen a interiér klade důraz na přírodní materiály. Z bazénu, vířivky i masážního lůžka můžete pozorovat okolní přírodu, a když budete chtít, sestaví vám tu několikadenní program procedur na míru. Součástí hotelu je restaurace La Grand’Vigne oceněná dvěma michelinskými hvězdami. Postaráno tu bude i o vaši fyzičku, každé ráno je vám k dispozici osobní trenérka, využít můžete tenisové kurty nebo si půjčte stylové kolo.

Chiva-Som
Foto: archiv

Thajsko

Nádherný resort, který mění životy. Tak zní motto tohoto místa, které jistě bude pravdivé. Sem se totiž nejezdí na příliš akční dovolenou. Tady se odpočívá, medituje a využívá všech způsobů, jak se nechat opečovávat, abyste znovu našli vnitřní harmonii, kterou jste sem vyrazili hledat. Pomohou k tomu nejrůznější typy pobytů zahrnující pleťová i tělová ošetření, masáže a terapie. Vyberte si, zda chcete program zaměřený na fyzioterapii, zdravé stravování, zkrášlování, zklidnění mysli, či holistický přístup. Garantujeme vám, že procedury, které tu nabízejí, jste rozhodně ještě nikde nezažili.

Como Shambhala Estate
Foto: archiv

Bali

Všechno, nad čím jste kdy vzdychali u Instagramu, najdete právě na tomto místě. Uprostřed zelené džungle v oblasti Ubud se schovává ráj – útočiště plné romantických relaxačních zákoutí, bazénů s tím nejlepším výhledem a šikovných rukou místních terapeutů. Ráno se pokocháte výhledem na východ slunce, pak si zacvičíte jógu nebo pilates, a když se vám zrovna nebude chtít na rafting po řece nebo prozkoumávat okolí, zašijte se do spa. Nabízí procedury určené pro aktivní životní styl, čisticí, ájurvédské nebo sestavené přesně podle vašeho životního stylu.

Clinique La Prairie
Foto: archiv

Švýcarsko

Na klinice La Prairie, která ve švýcarských Alpách funguje už bezmála sto let a v níž se nachází i luxusní hotel, věří, že dlouhý a spokojený život začíná u silné mysli a zdravého těla. A s tím tu svým hostům pomáhají. Nečekejte ale lékařské prostředí. Jednak tu ctí přírodu a jednak tu dbají na udržitelný způsob života i péče o tělo. Krásné prostory se rozkládají v zámku a v historické rezidenci, na začátku devadesátých let přibylo ještě moderní lékařské centrum. To vše s výhledem na Ženevské jezero. Jakkoli odborně to zní, ubytování i spa nabízejí maximální styl a komfort.

Čtěte dál