Nejlepší dárek pro budoucí nevěsty? Tato kniha o výjimečných svatbách

Toužíte po svatbě snů? Pak je pro vás ideální tato nová kniha o muži, který dokáže uspořádat veselku jako pro princeznu.

Jméno Ziad Raphael Nassar vám na první dobrou asi příliš neřekne. Na Blízkém východě ale platí za kouzelníka, mistra těch nejkrásnějších a nejvelkolepějších svateb pro tamní smetánku. Své eventové studio Once založil v roce 2009 a od té doby pořádá akce pro ty nejnáročnější klienty arabského světa. 

„Svatba musí mít wow efekt, je to jako pohádka,“ říká o své práci, během níž dokázal za pomoci 50 tisíc svíček, rudých koberců a hudebníků proměnit ve svatební ráj pro 1300 hostů i beduínskou osadu v marocké poušti. Arabské princezny a celebrity jsou však náročnou klientelou, která se nespokojí s průměrem. „Někdy si připadám spíše jako psycholog,“ dodává organizátor původem z Bejrútu, proč musí neustále zvedat laťku, neboť každá akce musí být pompéznější než ta předchozí a zároveň musí do puntíku splňovat zadané téma. 

O jeho umu a více než stovce svateb, které za jedenáct let uspořádal, nyní v nakladatelství Assouline vychází kniha Ziad Raphael Nassar: Designing the World’s Greatest Weddings. Ať už letos pořádáte svatbu, či po ní jen toužíte, nebo si chcete v době covidové připomenout, jak vůbec vypadá takový večírek, poskytne vám spoustu inspirace. Malou ochutnávku najdete níže v galerii.

Čtěte dál