Nejkrásnější svatební šaty pro nevěsty, které myslí na přírodu

Svatební trend číslo jedna? Návrat k přírodě. Sáhněte po ekologické variantě i ve svůj velký den.

Svatební den si zaslouží mimořádné šaty. I ta nejromantičtější róba však může být vyrobena s ohledem na životní prostředí. V tradičních svatebních salonech takové modely však pravděpodobně nenajdete. Proto jsme pro vás vybrali ty nejkrásnější od značek, jež mají na paměti blaho vaše i naší planety.

Mother of Pearl

Foto: archiv Mother of Pearl 

"Zdálo se mi nepřijatelné obléknout na sebe ve svatební den šaty, při jejichž výrobě mohly trpět jiné ženy. Myslím, že spousta dalších nevěst to vidí stejně," vysvětlila Amy Powney, kreativní ředitelka jedné z nejžádanějších značek současnosti, proč se vrhla na speciální svatební minikolekci.

Značka, která si zakládá na udržitelnosti i dohledatelnosti svých zdrojů, nabízí nejen minikolekci Pearly Whites, trendy nevěsty si snadno vyberou i z jejich stálé kolekce.

Roland Mouret

Foto: archiv Instagram @roland_mouret

Francouzský návrhář se rozhodl přistoupit k tvorbě svatebního outfitu jako k půvabné stavebnici. Prvotřídní přírodní materiály zpracoval do samostatných kousků, které se dají vzájemně kombinovat a nosit i při dalších příležitostech. Nestane se tak, že vám bude viset ve skříni róba, kterou na sebe obleče už jen vaše dcera hrající si na princeznu.

Reformation

Foto: archiv Instagram @reformation

Kalifornské značce se podařilo dosáhnout uhlíkové neutrality už v roce 2015. Kromě toho pečlivě sleduje objem spotřebovaných energetických zdrojů při výrobě oblečení a investuje do několika organizací na ochranu životního prostředí. Pro nevěsty i svatební hosty nabízí celou speciální kolekci formálních i uvolněnějších modelů. Většinu z nich hravě oblečete i při jiných příležitostech.

Leila Hafzi

Foto: archiv Instagram @leilahafzi

Norská návrhářka Leila Hafzi tvoří ekologickou módu již od roku 1997 a soustředí se převážně na společenské a svatební modely, které vznikají v nepálském Káthmándú. Její šaty nosí při slavnostních příležitostech i norská korunní princezna Mette-Marit Norská. 

To.get.her

Foto: archiv Instagram @to.get.her_studio

"Zelené" svatební šaty za vámi nemusí cestovat zdaleka, najdete je i v Česku. Brněnské studio To.get.her designérky Hany Prchalové se soustředí na ekologickou tvorbu. Šije z přírodních a certifikovaných materiálů, které jsou často od místních dodavatelů a vyrobené v České republice. Střihy jsou jednoduché a univerzální, takže se dají po svatbě šaty snadno upravit v model, který vám bude sloužit dál.

StillWhite

Foto: archiv Instagram @stillwhite

Určitě znáte aplikaci Vinted, díky které můžete prodávat a nakupovat oblečení ostatních uživatelů. Podobné "tržiště" je i StillWhite. Jediný rozdíl je v tom, že tento e-shop se specializuje na svatební šaty. 

Pokud se vám nechce vaši svatební róbu hledat v second handech nebo vintage obchodech, či jste vždy toužila po šatech od známé značky, StillWhite pro vás může být ideální řešení. A po obřadu můžete své svatebí šaty poslat znovu do světa. 

Čtěte dál