(ne)filmové Vary

Co dělat v Karlových Varech, když zrovna nebudete sedět v kinosále? Možností je mnoho - a tak není divu, že filmy jsou pro některé svébytné návštěvníky až na druhém místě.

Foto: archiv KVIFF

Na pokec: do IQOS Lounge

Osobností, které se řídí vlastními pravidly, budou plné Vary a část z nich bude zpovídat Libor Bouček v rámci své talk show v IQOS Loungi. Vladimír 518, Helena Třeštíková, David Kraus, TMBK, Eliška Křenková nebo Petr Kolečko, ti všichni vám ukáží svůj jedinečný pohled na svět. Každý den od 17.00 do 18.00. 

Kde: v parku u hotelu Thermal 

Nejen na kávu: do Nespresso Café

Zásadní vzpruhou v kteroukoliv denní dobu je pop-up kavárna Nespresso. Je na skvělém strategickém místě hned vedle hotelu Thermal, takže tu můžete jak načerpat síly u kávy, tak i vstřebat filmové zážitky. Do červencového počasí baristé vyladili receptury ledových káv. 

Kde: hotel Thermal, Ivana Petroviče Pavlova 11, Karlovy Vary 

Za vínem a za grilem i za seznámením: do Bokovky

Oblíbené místo setkávání milovníků filmu i poctivého jídla a kvalitního vína - to je Bokovka. Řezníci z Našeho masa tu každý den žhaví gril (a připravují i bezmasé pokrmy) a kdo rád hledá pravdu ve víně, zde je to možné i s fundovaným doprovodem - např. s vinařem Markem Špalkem nebo sommeliérem Alešem Svobodou .

Kde: Divadlo Husovka, Husovo nám. 2, Karlovy Vary 

Za tancem až do rána: Kaiser club 

V historické budově Císařských lázní bude sedm večerů nabitých koncerty předních českých a slovenských kapel. Novinkou letošního ročníku budou afterparties, kde se o program až do ranních hodin postarají DJs pevně spjatí s českou klubovou scénou. O hudební produkci se stará Vladimir 518 a mezi interprety, kteří v Kaiser 54 vystoupí, budou například Tata Bojs, Katarzia, Ohm Square, WWW nebo PSH. Atmosféru místa s jedinečným historickým puncem dotvoří i jednadvacet metrů vysoká světelná instalace. Bude to tu stát za to - i proto, že pak se lázně kvůli rekonstrukci nadlouho uzavřou. 

Kde: Mariánskolázeňská 2, Karlovy Vary 

Za kulturou: výstava skla Františka Jungvirta

František Jungvirt patří i nejorigiálnějším představitelům mladé generace sklářských umělců. V Sun Gallery lázeňského komplexu Spa Resort Sanssouci je výstava Shape, která představí průřez tvorbou. Protože sklo i mladí talenti ke Karlovým Varům prostě patří! A když se sem náhodou nedostanete během konání festivalu, nevadí, výstava potrvá až do října. 

Kde: Sun Gallery, Blue House Spa Resort Sanssouci, U Imperiálu 11, Karlovy Vary

Za záchranou po náročné noci: na menu do SaSaZu

Pop-up restaurace oblíbeného pražského podniku SaSaZu najdete v historické budově hotelu Quisisana Palce. Tohle místo bude přitahovat i filmové hvězdy, to proto, že kuchyně šéfkuchaře Andyho Tana nabízí samé uhrančivé chutě Asie. A my už víme, že po náročném večírku není nic lepšího, než pikantní kokosovo-kukuřičná polévka. 

Kde: Quisisana Palace, Mariánskolázeňská 3, Karlovy Vary 

Pro první pomoc: do růžového kontejneru Profimed 

Zubní pasta Marvis s netradiční příchutí, kterou si oblíbil i James Bond, kleštičky na řasy jako tajný trik na uhrančivý pohled hollywoodských hvězd, zubní kartáček Tepe, který je 100% ekologický. Značka Profimed má ve Varech svůj KPZ - kontejner poslední záchrany. 

Kde: na Staré Louce, Karlovy Vary

Čtěte dál