Nechce se vám k odborníkům? Zkuste využít aplikaci

Alespoň v první fázi řešení problémů s pletí správná aplikace skvěle pomůže.

Foto: Pexels

Kdy jste naposledy absolvovali diagnostiku pleti? Panuje mylná představa, že tento proces pomůže zjistit, jaký typ pleti máte, a jakmile to jednou zjistíte, máte navěky klid. Jenže tak to bohužel nefunguje. Pokud chcete své tváři dopřát tu nejlepší péči, musíte ji dokonale znát a počítat s tím, že se mění. Nejen s věkem, ale i s životním stylem a mentálním rozpoložením, v jakém se právě nacházíte. Mění ji samozřejmě i kosmetika, kterou (ne)používáte.

Se všemi těmito faktory pracovali odborníci u Vichy a vyvinuli šikovnou webovou aplikaci SkinConsultant, která vám řekne vše, co jste ani přes denodenní zkoumání v zrcadle na své pleti neodhalili.

Analýza na základě selfie

Funguje to tak, že do aplikace vyfotíte či nahrajete svoji fotku. Je důležité, abyste byla odlíčená a vyfotila se na dobrém světle. Při prvním pokusu jsem na sobě totiž měla BB krém, a aplikace vyhodnotila, že s pigmentovými skvrnami jsem na tom opravdu dobře. Což je sice pěkný kompliment, ale od toho tu teď nejsme. Ve vlastním zájmu chtějte, aby vás aplikace doopravdy viděla tak, jak se ráno probouzíte nebo jdete večer spát.

V dalším kroku zapíšete svůj věk, typ pleti a počkáte pár vteřin na vyhodnocení. Aplikace vám pak ukáže, jaké jsou silné stránky vaší pleti, v čem si stojíte celkem obstojně, a na co se naopak máte nejvíce soustředit. Mohout to být jemné linky, zmíněné pigmentové skvrny, rozšířené póry, nebo jako u mě ztráta jasu.

Můžete se také podívat, jak jste na tom v porovnání s ženami vašeho věku, mladšími i staršími. V závěru vám aplikace na základě analýzy doporučí produkty, které jsou vhodné pro péči o vaši pleť. Je-li to potřeba, doporučí vám návštěvu dermatologa, kterého samozřejmě žádná aplikace zcela nahradit nemůže, zvlášť pokud řešíte nějaké vážnější potíže.

Produkty si pak můžete přes e-shop klidně hned objednat, poprosit v lékárně o vzoreček, anebo se jimi jen inspirovat. Celý test je samozřejmě nezávazný a nikdo vás do ničeho nenutí.

Foto: Vichy

Aplikaci si můžete vyzkoušet buď přes speciální web nebo tento QR kód.

Čtěte dál