Navštivte pop-up české a slovenské módní scény Má vlast EDIT

Originálnost, lokálnost, udržitelnost. To nabízí limitovaná produkce českých a slovenských módních návrhářů, které můžete podpořit na nadcházejícím pop-upu Má vlast EDIT.

Foto: Anežka Horová

Česko-slovenská módní tvorba si pro vás již tento týden připravila projekt, který byste si rozhodně neměli nechat ujít, především nyní, po těžkém období karantény. Mnoho z místních návrhářů se představí na nadcházejícím pop-upu Má vlast EDIT, který se bude konat v prostorách knihovny a terasy hotelu Maximilian a začíná již tento čtvrtek 16. července 2020.

Mezi jmény, která se představí, jsou známí oděvní designéři a značky jako Liběna Rochová, Klára Nademlýnská, Ivana Mentlová, CHATTY, Leeda, Tereza Vu, ale i nastupující generace módních návrhářů jako Jan Černý, Vanda Janda, Plove Studio, Michaela Hriňová, Odivi, Božidara, Michaela Čapková či Boris Kráľ. Navíc přibližně třicítku tvůrců doplní i čistě nové tváře a budoucnost česko-slovenské módní scény jako Aleš Hnátek, Anežka Berecková, Greta Tribusová, Petra Gabaš nebo Natalia Dufková.

Celý projekt má jasný program a cíl, který se nese pod hashtagem #SEENOWBUYNOW aneb přijďte si vybrat outfit od svého oblíbeného českého či slovenského návrháře, který vás bude provázet minimálně všemi nezapomenutelnými momenty léta 2020. 

Slovní spojení, které také označuje symfonické dílo. Má vlast v každém z nás vyvolává odlišnou emoci. Někdo zatouží po nádherné procházce českými luhy a háji, po čtení v houpací síti uprostřed přírody a ticha, po obdivu dokonalého českého designu anebo dostane chuť na klasiku v podobě jahodových knedlíků. Modelce Denise Krškové, stylistce Magdě Žůrkové a kreativní duši Ivoně Petružálkové, která je iniciátorkou tohoto projektu, evokuje Má vlast všechno výše uvedené, a navíc českou a slovenskou tvorbu, především tu módní.

Všichni po náročném startu roku 2020 skloňují slovo restart v mnoha situacích. Snažíme se vzájemně podporovat a zároveň se zastavit, nadechnout se a začít znovu, s čistým štítem, pokud možno lépe. V tomto období tak nastal pravděpodobně ten nejlepší čas i na módní detox a zamyšlení se nad tím, koho svým nákupem chceme podpořit. Budou to řetězce fast fashion nebo česká a slovenská tvorba? 

Foto: Anežka Horová

„Věříme, že fast fashion pomalu slábne. Stejně jako se navracíme k přírodě, čistotě, přirozenosti a autenticitě, bylo by skvělé, kdybychom se více orientovali na domácí – českou a slovenskou – módu,“ říká k projektu jeho iniciátorka Ivona Petružálková.

Právě nyní nastal čas přemýšlet nad tím, kdo ušil naše oblečení. Kupujme módu vědomě, pečujme o každý kus našeho šatníku s radostí a nosme jej s hrdostí. Jestliže jste si vždy kousek od lokálních návrhářů chtěli pořídit, ale vlastně jste se k tomu nikdy nedostali, pop-up Má vlast EDIT se může stát tou správnou příležitostí. Navíc si domů kromě svého nového úlovku můžete odnést i kousek české přírody od květinového ateliéru Verbaskum

To vše vás bude čekat v hotelu Maximilian v ulici Haštalská na Praze 1. Otevřeno bude ve čtvrtek 16. 7. od 16:00 do 21:00, v pátek 17. 7. od 13:00 do 21:00 a poslední možnost podpořit tento krásný projekt budete mít v sobotu 18. 7. od 11:00 do 20:00. 

Více informací naleznete na @mavlast_edit

Foto: Anežka Horová

Čtěte dál