Návrhář Martin Margiela vůbec poprvé vystaví svá umělecká díla

Martin Margiela, který vytrvale posunuje hranice módy, dostane v dubnu příležitost představit se veřejnosti jako umělec na unikátní výstavě v Paříži.

Belgický návrhář Martin Margiela je enigmou módního světa. Nikdo pořádně neví, jak vypadá, rozhovorům se vyhýbá a jeho značku již několik let reprezentuje John Galliano. Přes svoji neviditelnost platí za jednoho z nejvlivnějších návrhářů moderní doby. 

Jeho móda byla již od 80. let konceptuální, proto jeho fanoušky příliš nepřekvapí, že svou kreativitu kromě oblečení přetavuje i do tvorby uměleckých objektů. Pařížská galerie Lafayette Anticipations Margielu pozvala, aby k obrazu svému přetvořil a svými díly zaplnil všechny její prostory. Vůbec poprvé tak bude mít veřejnost příležitost spatřit výsledek Margielovy obsese uměním, která se s ním táhne již od jeho teenagerovských let. 

Margiela se bude věnovat svým oblíbeným tématům - transformaci, toku času, štěstí, mystériu a auře. Výstava by měla v galerii Lafayette Anticipations začít 15. dubna a potrvá do 25. července 2021.

Foto: archiv Lafayette Anticipations

Čtěte dál