NAUT: Spojení vášně pro funkční design a našich kulturních pozadí na dalším levelu

Mercedes-Benz Prague Fashion Week je již téměř tu a my vám v následujících týdnech přineseme rozhovory s návrháři. Prozradili nám nejen exkluzivní informace o kolekcích, na které se v rámci MBPFW budete moci těšit, ale také například to, jak je poznamenaly události tohoto roku či kam by se MBPFW a móda měli do budoucna posunout. Nyní se nám svěřila značka NAUT, za kterou stojí designéři Lukáš Procházka a Filip Nguyen.

Foto: archiv Instagramu @carrynaut

Jakým způsobem vás s Lukášem poznamenala letošní krize - myslíte si, že vás to přimělo přemýšlet jinak, změnit koncept, nebo vám to naopak dodalo více kreativity?

Přesunutí prodeje a komunikace do online a opuštění studia nám dalo nadhled, přimělo nás to k novým kreativní procesům. Díky tomu, že náš koncept čerpá z našich kulturních pozadí a vášně pro funkční design, jsme nemuseli nijak opouštět od jeho původních myšlenek, spíš jsme to celé chápali jako šanci se na ně více zaměřit, a navíc vypilovat to, co chceme doopravdy prezentovat.

Vaše poslední kolekce NAUT se nesla v duchu kulturních tradicí, spojených s moderním, mladým, minimalistickým designem. Byla to naprosto překrásná show! Můžeme se i letos těšit na něco podobného?

Moc děkujeme. Celá kolekce skutečně stála v mnohém na tradicích a nadčasovosti, avšak se současným přesahem. Nyní jsme tyto inspirace posunuli ještě o kus dál. Zaměřili jsme se na řemeslo skryté za našimi nejoblíbenějšími kousky. Možné spolupráce ještě necháme tajemstvím.

Foto: archiv Instagramu @carrynaut

Na co se můžeme těšit v rámci vaší přehlídky?

Nemůžeme se dočkat představení části NAUT, kterou jsme dosud ukazovali pouze v náznacích. Budeme se prezentovat na dvou místech, od soboty 5. 9. do úterý 8. 9. v klášteře sv. Gabriela, v neděli 6. 9. se ukážeme na eventu NAUT REVEAL v hotelu Emblem. Budete nám poté muset povědět, co na to celé říkáte.

Na které přehlídky svých kolegů se těšíte vy?

Máme tu spoustu opravdu talentovaných designérů a spoustu show, na které se těšíme. Jsme zvědaví, jaký letošní ročník bude.

Celý svět se pomalu vzpamatovává z důsledků pandemie. Jakým směrem si myslíte, že bychom mohli přispět v rámci módy, a posunout MBPFW my?

Mnoho částí světa se z pandemie teprve těžce vzpamatovává, zatímco jiné ji ještě naplno prožívají. Přirozeně tak lidé mění priority, více přemýšlí o tom, za co utrácet, a nakupují méně. Bereme to na vědomí, přemýšlíme o tom, co je skutečně nutné, nad životností výrobků, i nad jejich samotnou produkcí.

Čtěte dál