Natália Selveková: Krása pro mě znamená cítit se dobře ve své kůži

Harper's Bazaar přináší rozhovor s milovnicí módy a úspěšnou podnikatelkou Natálií Selvekovou, která vybudovala ENVY kliniku estetické medicíny společně s dermokosmetikou ENVY Therapy.

Foto: archiv Instagramu @natalia.envy (Petra Ficova)

Co pro tebe představuje pojem krása?

Krása pro mě znamená cítit se dobře a příjemně ve své kůži.

Jak by zněla tvá odpověď z pohledu podnikatelky, která vybudovala ENVY kliniku estetické medicíny?

Zněla by podobně, protože právě zákroky, ať už invazivní či neinvazivní, mají napomoci k tomu, aby se žena, která se pro ně rozhodne, cítila ve svém těle dobře.

Jak si se k podnikání v této oblasti dostala?

Poprvé jsem na tuto myšlenku narazila, když jsem byla v Kanadě jako studentka a onemocněla jsem s angínou, se kterou jsem musela jít na soukromou polikliniku. V ten moment jsem si uvědomila, že poliklinika a vůbec návštěva lékaře nemusí být žádné hororové místo.

Foto: archiv Instagramu @natalia.envy

Jaké byly vaše začátky?

Před 12 lety jsme otevřeli dermokosmetické studio, kde jsme se věnovali estetickým zákrokům, ne však na medicínské úrovni. Postupem času jsme přidali první ambulanci a následně se nabalila plastická chirurgie. Malými krůčky jsme začali jít mým vytouženým směrem. Nyní máme oddělení interní medicíny a věnujeme se už i cévní chirurgii či preventivní medicíně.

Nyní se věnuješ i výrobě vlastní dermokosmetiky. Pro koho jsou produkty ENVY Therapy určeny?

Vytvořili jsme čtyři linie, každá se zaměřuje na jiný problém pleti, který většinou ani tak nesouvisí s věkem jako s tím, jaké má pleť potřeby. Naše linie brightening je určena na pigmentovanou pleť nebo pleť která má fleky a je nesjednocená. Anti-aging, u které už z názvu vyplývá, je spíš pro pleť, která už začíná mít viditelné známky stárnutí. Linie clearing je na problematickou pleť, kterou můžeš mít v osmnácti stejně tak jako ve třiceti. Poslední linie je hydrating, která se všeobecně zaměřuje na hydrataci.

Foto: archiv Instagramu @envytherapy

Jak se ty sama udržuješ stále svěží a krásná?

Pravidelně chodím na mezoterapii. Obměňuji i obsah ampulí, které jsou aplikovány. Někdy si dám kyselinu hyaluronovou obohacenou o látky, které barevně pleť sjednotí, jindy kyselinu zasíťovanou, která je vysloveně omlazující. Toto střídám a střihnu si to i čtyřikrát do roka. Také chodím na ultrazvukovou terapii a občas využiji i konturingu, když mám pocit, že je potřeba.  

Prozraď nám tvé beauty tajemství…

To asi nemám, ale co opravdu dělám často je, že si někdy i pětkrát do týdne dám pleťovou masku. Střídám různé druhy, když mám pocit, že mám pleť sušší, dám si hydrogelovou, ráda mám i anti-aging.

Foto: archiv Instagramu @natalia.envy

Jak skloubit život matky s životem úspěšné podnikatelky?

To je právě to, co si myslím, že jsem vychytala a jsem na to pyšná. Time-management se mi opravdu daří. V první řadě si to vyžaduje disciplínu. Když chceš všechno stihnout, a přitom se nezbláznit, musíš se včas připravovat, mít kalendář, harmonogram a dodržovat to.

V rámci unikátního konceptu ENVY x Priveé se věnujete i stylingu. Co pro tebe představuje móda?

Někde jsem četla, že móda je vlastně nejtěžší forma umění, protože v ní člověk musí umět i existovat. Stejně tak bych to pojmenovala i já. Některé kousky oblečení mě opravdu těší, to jak jsou krásně propracované a když vidím, že si s nimi někdo dal tu práci. Pokud se v nich navíc i cítím dobře, tak je to super. 

Kdo patří mezi tvé oblíbené módní návrháře?

Je to určitě Miško Kováčik, Pavol Dendis, ale i spoustu Čechů, například Ivana Mentlová. Světové značky, které mám velmi ráda jsou například IRO, Acne Studios nebo Givenchy.

Co je momentálně tvůj nejoblíbenější módní kousek?

V první řadě nakupuji u nás v butiku českých a slovenských návrhářů, ale samozřejmě ráda si i ulítnu. Nejnovější úlovek mám od Valentina, je to takový kostým, korzet a kalhoty, z toho mám radost.  Můj šatník není ,,flashy“, spíš bych řekla, že mám ráda takové klasicky hezké kousky s nějakým zajímavým akcentem.

 Více se dozvíte v epizodě podcastové série beautie.

Čtěte dál