Nastartujte metabolismus se superantioxidanty

Neustále zápasíme s různými nástrahami nemocí, a tak je důležité o sebe pečovat zvenku i zevnitř. Které potraviny a doplňky stravy nám mohou pomoci?

Foto: Shutterstock

Mnoho faktorů má na naše tělo negativní vliv, a tak je třeba dbát na zahrnutí antioxidantů do našeho režimu, ať už jsou v jakékoliv formě. Znečištěné prostředí, užívání mnoho léků, stres, nesprávný životní styl i sluneční záření, to vše má vliv na vznik volných radikálů a škodlivého oxidačního stresu v našem těle. Je tedy třeba zahrnout do jídelníčku potraviny a doplňky bohaté na antioxidanty, které jsou schopny kompenzovat škodlivý dopad oxidačních procesů v těle neboli poškození zdravých buněk v těle. 

Mezi potraviny bohaté na antioxidanty patří například ovoce jako maliny, jahody a borůvky. Ze zeleniny je to například kapusta, červené zelí a samozřejmě řepa. Kdo má rád různé druhy ořechů, měl by se zaměřit čas od času na pekanové, které jsou silným antioxidantem. No a pro milovníky sladkého máme dobrou zprávu, protože mezi antioxidanty patří dokonce i hořká čokoláda. 

Foto: archiv Prevail

Potraviny však nejsou jediným zdrojem antioxidantů a je dobré náš jídelníček obohatit i nějakým doplňkem stravy. Zkuste například novinku Detox + M.O.R.E. obsahující nově objevenou molekulu C60. Zpomalení stárnutí, zlepšení zdraví, vitality, posílení imunity a ochrana před každodenními nástrahami života jako je znečištěné prostředí a stres. To vše si připisuje jedna jediná molekula, která se celé věky skrývala v přírodě, ale byla objevena až v roce 1996 a tým chemiků za toto objevení dostal Nobelovu cenu za chemii. Carbon-60 neboli C60 je molekula tvořená atomy uhlíku, tzv. fulleren a jedná se o neuvěřitelně silný antioxidant – 170x silnější než vitamín C. Detox + M.O.R.E. napomáhá s obnovou svalové tkáně a celkovou rejuvenací organismu na buněčné úrovni, ochraňuje před škodlivými toxiny, zlepšuje paměť, zmírňuje alergie a potlačuje záněty. Tento přírodní koncentrát alkalizující černé vody kombinuje dva benefity – detoxikaci a alkalizaci. Pomáhá také proti překyselení organismu, které mohlo nastat v nedávné době, kdy mnoho z nás bralo více vitamínů, než je zdrávo. Je dobrým doplňkem stravy nejen v období hubnutí, ale k celkovému udržení zdravého metabolismu a správného fungování těla. 

Jestliže opravdu chcete podpořit tvorbu antioxidantů v těle, zkuste omezit cukr, samozřejmě alkohol a kouření. Pravidelné cvičení vám pomůže na zdravé tělo i ducha a totéž vyhýbání se stresovým situacím a dostatek spánku. 

Čtěte dál