NANUSHKA

Maďarská značka, která dobývá západní módní svět.

Oversize polstrované bundy karamelové barvy z veganské kůže, ledvinky s krokodýlím efektem, puntíkované šaty, saténové zavinovací sukně. To jsou ikonické kousky cool maďarského brandu, jež si oblíbily módní influencerky po celém světě. Věděli jste, že značka, která je momentálním hitem Instagramu, vznikla už před čtrnácti lety?

Foto: archiv Nanushka

Sandra Sandor, absolventka London College of Fashion z Budapešti, chtěla vytvořit značku, ve které by měla absolutní svobodu tvorby a vlastního vyjádření a mohla díky ní propojit východní a západní kulturu. Oblečení, které navrhovala, bylo efektní, ale především funkční a nadčasové, vyráběné s důrazem na kvalitní materiály. Během několika let se značka etablovala na lokálním trhu a její zakladatelka začala pokukovat po tom zahraničním.

Foto: archiv Nanushka

Mimořádný úspěch přišel v posledních letech – největší podíl na něm má právě zájem mezinárodních influencerů a samozřejmě Instagram. Značka prošla atraktivním rebrandingem, ke spolupráci oslovila osobnosti s podobným vizuálním cítěním a na jaře 2018 se také poprvé představila na newyorském fashion weeku – zde sklidila ovace odborné veřejnosti i vlivných nákupčích. Do své nabídky ji zařadily známé eshopy zaměřené na luxusní módu jako MyTheresa nebo Net-a-Porter, kde je vůbec prvním maďarským prodávaným brandem.

Kdo všechno Nanushku nosí a do kterých kousků doporučujeme investovat?

Podívejte se do fotogalerie!

Čtěte dál