Náměstí jménem Ferragamo

Historické malé náměstí v srdci Florencie ponese jméno po ikonickém módním návrháři a jeho ženě.

Foto: archiv

Během oficiální inaugurace módní události Pitti Uomo 95 oznámil Dario Nardella, starosta Florencie, že věnuje malé náměstí v historickém centru města Salvatoru a Wandě Ferragamo.

"Je to prostor pod věží Marsili na konci mostu Ponte Vecchio, kde děti Wandy a Salvatore vzpomínají, že se jejich rodiče rádi procházeli. Jsme hrdí na to, že jsme tutočást města mohli věnovat právě těmto dvěma lidem, kteří byli tak důležití pro módní svět. "

Foto: Shutterstock

Děti manželů Ferragamo - Giovanna, Ferruccio, Leonardo a Massimo Ferragamo - odpověděli na tuto událost dopisem vyjadřujícím hlubokou vděčnost:

Vážený starosto,

žádná slova nedokáží vyjádřit naše pocity a potěšení ve chvíli, kdy jsme se dozvěděli, že městské náměstí v naší milované Florencii bude věnováno naší matce a otci.

Za tuto velkou poctu bychom rádi poděkovali Vám, radě i úředním autoritám. Věříme, že tento dar je významnou oslavou humanistických i historických kvalit, které Florencie prostřednictvím svých obyvatel v průběhu času přináší.

Město skutečně přitahovalo lidi, jako byl náš otec, který si před téměř stoletím Florencii vybral za domov pro svou rodinu a podnikání. Spolu se svými odbornými řemeslníky se mu podařilo reflektovat mimořádné nadání, vášeň a hrdost, které jsou tak hluboce zakořeněné v městské kultuře. Naše matka, která po brzké otcovi smrti převzala jeho podnik, se s touto výzvou vypořádala a vedla jeho vizi novými směry. Zároveň ale vždy udržovala a vyzdvihovala své i jeho hodnoty. Byla dobrým příkladem pro svou rodinu i každého kolem.

Jsou to tytéž lidé, kteří podporovali vývoj našeho podnikání posilováním hodnot, pro které je naše město tak známé. To je podstatou Florencie, kterou milujeme. Florencie, které si naše matka přála poslat její upřímný a poslední pozdrav. Drahý starosto, za tuto čest srdečně děkujeme vám i všem obyvatelům Florencie.

Doufáme, že je to další důvod pro místní obyvatele, dál hrdě nosit vlajku Florencie.

Giovanna, Ferruccio, Leonardo a Massimo Ferragamo

Čtěte dál