Nahá a sebevědomá

Existuje ještě něco horšího než svléknout se do plavek? Ano, svléknout se donaha. Přitom si to můžete i užít.

Cítit se lépe nahá nemá nic společného s mírami a váhami. Nebudeme vám tvrdit, že záleží jen na pozitivním myšlení, ale když budete mít pevné tělo a hladkou kůži, budete vypadat skvěle i bez oblečení a bez ohledu na svou konfekční velikost. Poradíme, jak najít ten nejefektivnější způsob, i na jaké detaily nezapomenout, až se přiblíží chvíle odhalení.

Foto: Shutterstock

Chytré cvičení

Při cvičení se soustřeďte na střed těla, to znamená na břicho, boky a záda, ale takéna zadek a stehna. Pro zpevnění těchto partií je ideální pilates, založený na zpevnění hlubokých břišní a zádových svalů. Jestli jsou pro vás skupinové lekce utrpením, zkuste videa trenérky Tracey Mallett, která se vyloženě specializuje na tělo pevné do plavek (a bez nich).

Soustřeďte se na „nerovnosti“, které tělo lehce deformují. Začněte u břicha. Novým způsobem, jak ho rychle a efektivně zpevnit, je posilovací věž XUP, jejímž autorem je osobní trenér Ondřej Diviš. Jde o závěsný posilovací přístroj, s nímž můžete cvičit pohodlně doma nebo venku v přírodě. Cvičíte s vlastní vahou, a jelikož jste v zavěšeném přístroji „položeni“, šetříte klouby a navíc urychlujete výsledky cvičení. Důležité je ovšem najít si tu správnou obtížnost: „Pokud cítíte bolest v oblasti beder a neudržíte mírně podsazenou pánev, pak si musíte cvičení zjednodušit. Pokud zvládnete celý trénink bez větší námahy, pak je zapotřebí si cvičení ztížit,“ radí Diviš. Jeho přístroj, který je výsledkem pětiletého vývoje a testování, pořídíte na xuptrainer.com, kde také najdete videotipy na správné cvičení.

S vnitřní stranou stehen pomůže velký fitness míč. Celé tělo posílíte i obyčejným, ale účinným cvikem zvaným žabák – výskokem ze dřepu s roztaženýma rukama. Skákejte takhle minutu a půl každé ráno a uvidíte rozdíl. Další minutu a půl věnujte výpadům, tedy hezkému zadku a nohám. Kombinujte cvičení s kardiem – běžte si párkrát týdně zaběhat nebo rychle a často choďte.

Bez námahy

Ne všechno se dá spravit cvičením a někdy prostě chcete vypadat lépe dřív, než se dostaví výsledky tréninku. Rozhodně nejsou na škodu procedury zpevňující a vyhlazující kůži či lymfatické masáže, které pomohou se zavodněním. Vyzkoušejte masáž přístrojem LPG, s celulitidou  si poradí elektrická rázová vlna i laser, ve světě se čím dál častěji používá také radiofrekvence. Nežádoucí tuk odstraní například kryolipolýza nebo liposukce. Na Be Elite Clinic teď mají novinku – liposukci Body Jet, která umí křivky šetrně dotvarovat. „Když se člověk přibližuje k cílové hmotnosti v rámci hubnutí, může eliminovat přetrvávající tukové buňky a získat požadovaný tvar těla,“ popisuje lékařka a majitelka Be Elite Clinic Monika Kavková a dodává: „Je účinná pro redukci vnějších a vnitřních stehen, kotníků, kolen, boků, zad, břicha nebo paží.“

Připravena za pár minut

Co dělat, když skutečně pospícháte? Nejprve vlezte do sprchy a udělejte si peeling problematických partií. Ještě pár hodin poté bude kůže vypadat pevnější. Správně se oholte. Když si v klíně necháte jen proužek, opticky zúžíte boky. Majitelka kalifornského salonu Queen Bee Jodi Shays radí, že ještě lepší než proužek je obrácený trojúhelník: „Čím širší boky máte, tím širší by měla být horní linie trojúhelníku.“ Na závěr zhasněte vše, co svítí seshora. Stojací a stolní lampy nebo svíčky tedy nemají za úkol jen navodit romantickou atmosféru.

Čtěte dál