Nadčasové hodinky

Investice na celý život.

Foto: archiv Cartier

Doby, kdy naši ruku zdobily obrovské pánské hodinky, jsou pryč. Opět se vrací elegantní klasické kousky jako třeba Cartier Baignoire, jejichž historie sahá až do roku 1912. Ladné tvary pouzder spolu s luxusním řemínkem lichotící jemné dámské ruce můžete nosit jak s bílou košilí, která hodinky nechá vyniknout a podpoří váš byznys look, tak i místo šperku k večerním šatům.

Klasika totiž nikdy neomrzí.

Baignoire de Cartier
Foto: archiv značky
Baignoire de Cartier

Příběh těchto hodinek se začal psát v roce 1912, kdy Louis Cartier vzal tradiční oválný tvar, který protáhl. Název hodinek je proto odvozen z francouzského baignoire - vana - jejíž tvar připomínají. Podoba nových hodinek Baignoire je svojí vlastní esencí. Jejich precizní zpracování a  rovnováha mezi čistým designem a sofistikovaností vzdává hold kultovnímu modelu z roku 1958. Klasický design osvěžil užší řemínek a přepracované římské číslice na stříbřitě-pískovém pozadí. Zadní víčko je integrováno do pouzdra s vodotěsností do 30 m.

Millenary Frosted Gold Philosophique Audemars Piguet
Foto: archiv značky
Millenary Frosted Gold Philosophique Audemars Piguet

Tyto hodinky našly inspiraci v estetice jednoručkových časomír 17. století a navazují na model Philosophique, který manufaktura Audemars Piguet představila poprvé v roce 1982. Pouzdro z 18kt růžového nebo bílého zlata je dokončeno ojíněnou ryteckou technikou Frosted Gold, která se zrodila ve Florencii a je dílem šperkařky Caroliny Bucci. Hodinky tak vypadají, jako by se na pouzdro snesl diamantový prach. Zadní safírové dýnko umožní pohled do nitra strojku uloženého v oválném pouzdru Millenary.

Montblanc Star Legacy Moonphase & Date
Foto: archiv značky
Montblanc Star Legacy Moonphase & Date

Kolekce hodinek Star Legacy od značky Montblanc čerpá svoji inspiraci z dědictví manufaktury Minerva a kapesních hodinek, ktere značka vyrobila na konci 19. a začátku 20. století. Do kolekce nyní přibývá zcela nový model dámských hodinek s ukazatelem měsíčních fází, elegantním diamantovým zdobením na ciferníku a tmavým aligátořím řemínkem v úpravě Sfumato. Hodinky se pyšní klasickými prvky jako je kulaté zaoblené pouzdro, cibulovitá korunka s rozpoznatelným znakem Montblanc a jemný ciferník zdobený dekorem guilloché.

Panthère de Cartier
Foto: archiv značky
Panthère de Cartier

Historie těchto ikonických dámských hodinek sahá do 80.let, přesněji do roku 1983. I nyní zůstavají věrné svému designu, který je velmi sofistikovaný a estetický. Hodinky Panthère de Cartier vděčí za svou nadčasovost právě přesnosti svých proporcí a tak, spíše než hodinky, připomínají šperk. Měkký čtvercový tvar, legendární osmihranná safírová korunka a římské číslice. To jsou neměnné atributy, díky nimž jsou hodinky tak dobře rozpoznatelné.

Omega De Ville Tresor
Foto: archiv značky
Omega De Ville Tresor

Kolekce Trésor navazuje na dlouhodobou tradici dámských hodinek OMEGA.  Nové modely byly vytvořeny pro mladou generaci, proto se i jejich tváří stala modelka Kaya Gerber. Přestože je v inspiraci patrná historie značky, působí kolekce velmi nadčasově a moderně.

Čtěte dál