Nadace Krása pomoci vás vyzývá k oslavám Mezinárodního dne seniorů

Úcta, laskavost, pozornost. To je pouze malý výčet toho, co bychom každý den měli věnovat našim babičkám a dědečkům. Právě to chce nadace Krása pomoci, založená Taťánou G. Brzobohatou, připomenout oslavami Dne seniorů, které se konají dnes 1. října 2020.

Foto: archiv Krása pomoci

Nadace Krása pomoci, kterou založila Taťána G. Brzobohatá, pomáhá, kde může. Jednou z mnoha forem je již několika měsíční podpora projektu Hrajeme do oken, kdy hudebníci hrají ze dvorků, z ulice či z parků obyvatelům domovů pro seniory. Říká se, že hudba léčí a touto formou tak rozehráli již přes 30 domovů. Dnes se při příležitosti oslav Dne seniorů takové koncerty uspořádají dokonce tři - v Alzheimer Home Kunratice vystoupí Tereza Černochová, v Komunitním centru Šlejnická Marta Jandová a v domově Sue Ryderzahraje Jan Burian. Vše doplní pozornost a sladké překvapení pro všechny obyvatele domovů od partnera nadace, Penny marketu.

Výzva je však i na vás. Navštivte své prarodiče, pozvěte je na dobrou kávu či procházku, zavolejte jim, společně zavzpomínejte. Zkrátka si dnes nezapomeňte vytvořit společný čas a myslete na to, že by to nemělo být pouze dnes. Zaznamenejte si tuto společnou chvilku a přidejte se společným sdílením, hashtagy #milujubabi #milujudedu #densenioru a označením Krásy pomoci ke společným oslavám i na sociálních sítích. Cíl je jasný - říct babičkám a dědečkům, že jsme tady pro ně a myslíme na ně.

Foto: archiv Krása pomoci

„Naši prarodiče jsou naši story keepers, mnoho nás naučili, i díky nim můžeme dnes být tím, kým jsme. Važme si jejich lásky, péče a moudrosti. Ukažme jim, že na ně myslíme, a to nejen v tento den, který je celosvětovou oslavou důstojného stáří a starších osob vůbec,” říká zakladatelka nadace, Miss World a ambasadorka SDGs OSN Taťána G. Brzobohatá.

Radost jim navíc můžete udělat i drobností na památku. Partner nadace BeWooden vymyslel, jak lásku vyjádřit i mimoslovně - navrhli a vytvořili náramky s nápisy „Miluju babi” a „Miluju dědu”. Jednoduché, výstižné a napořád. Z ceny náramku navíc jde 100 Kč na pomoc osamělým seniorům.

Foto: archiv Krása pomoci

Čtěte dál